Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Оновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 35 гостей.

Рекомендуємо

Урядовий портал

Адміністрування місцевих податків та зборів – тема телефонної «гарячої лінії», що відбулася в Бахмутському управлінні

Переглядів: 519
Питання: 

Актуальні питання,  які надійшли  від платників податків під час проведення  «Гарячої лінії» у Бахмутському управлінні начальнику Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області Андрющенко С.М. щодо адміністрування місцевих податків та зборів Бахмутським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області:

Відповідь: 

Чи потрібно громадянину України здавати декларацію про доходи, отримані за кордоном та платити податки з цього доходу?

Відповідно до підпункту 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Податкового кодексу України іноземні доходи включаються до загального річного оподатковуваного доходу та підлягають декларуванню за наслідками звітного податкового року.

Оподаткування іноземних доходів проводиться у порядку визначеному  п.170.11 Кодексу та підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 N859 (у редакції від 06.06.2017 N556) до 1 травня 2019 року, сплата зобов’язань – до 31 липня 2019 року.

Згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сума такого зменшення визначається у річній податковій декларації.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Така довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

 

Куди подавати декларацію про доходи: зареєстровані в одному місці, а фактично проживаємо в іншому?

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

З метою забезпечення сприятливих умов для громадян в реалізації свого конституційного обов’язку щодо сплати податків, ДФС України щорічно з 1 січня до 1 травня проводить Кампанію декларування доходів громадян.

Згідно із п. 49.1 ПКУ громадяни можуть подати податкову декларацію за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до п. 45.1 ПКУ платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Враховуючи вищевикладене, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

 

Можливо отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків  за допомогою електронних сервісів?

Платники податків можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків скориставшись електронними сервісами ДФС.

Зокрема, у рамках кампаній декларування доходів громадян та е-декларування зазначену інформацію можна отримати за допомогою електронного сервісу  «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Сервіс розроблено з використанням сучасних Web-технологій для забезпечення зручності платників. Перевагами його використання є значна економія часу та можливість отримувати необхідну інформацію у будь-який час.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей про суми своїх отриманих доходів та утриманих податків має можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

Сформувати запити та отримати відповіді в електронному вигляді можна засобами оновленого електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua).

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи  можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді.

Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів  після його закінчення.

Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків  надаються відповідно до Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), які щоквартально подаються податковими агентами до територіальних органів ДФС та відповідно до поданих фізичними особами,  фізичними особами – підприємцями або фізичними особами, як провадять незалежну професійну діяльність податкових декларацій.

 

Чи подається податкова декларація з плати за землю та сплачується плата за землю за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території та на території населених пунктів на лінії зіткнення та чи підлягають поверненню суми плати за землю, нараховані та сплачені за такі земельні ділянки у період проведення АТО та здійснення заходів із забезпечення проведення ООС?

Платник за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території, та за земельні ділянки (крім земель сільськогосподарського призначення), розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення, які знаходяться в населених пунктах, що містяться у переліках, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 р. № 1085-р, плату за землю не нараховує та не сплачує, але надає податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), в якій розрахована сума земельного податку визначається як сума пільги.

При цьому нараховані та сплачені за період проведення антитерористичної операції (далі — АТО) та/або здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об’єднаних сил (далі — ООС) суми плати за землю за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення АТО та/або ООС, не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку та не повертаються у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально