Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 1 користувач та 101 гість.

Алгоритм повернення сум надміру або помилково сплаченого ЄСВ

Переглядів: 101
26.12.2023 - 15:32

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.5 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від  23.07.2021 № 417, повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюється у випадках:

  • надмірної або помилкової сплати сум ЄСІВ та/або застосованих фінансових санкцій на належний рахунок 3556;
  • помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових  санкцій не на належний рахунок 3556;
  • помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових  санкцій на бюджетний рахунок за надходженнями;
  • помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій  та пені, передбачених Податковим кодексом України та іншими законами, на рахунок 3556;
  • виявлення технічної та/або методологічної помилки за сумами, які були зараховані на рахунок 3556 з єдиного рахунку.

Повернення сум ЄСВ здійснюється на підставі заяви платника про таке  повернення. Заява про повернення коштів з рахунків 3556 подається до територіального органу ДПС за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених коштів, за формою, визначеною в додатку 1 до Порядку № 417.

          Заява може бути подана платником до територіального органу ДПС в електронній формі через електронний кабінет та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

          До Заяви платник обов’язково додає копію розрахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), що підтверджує сплату коштів на рахунок 3556. Копія цього документа завіряється платником особисто. При поданні заяви в електронному вигляді копія також повинна бути електронною.

          Слід зауважити, що:

  • на кожну платіжну інструкцію оформлюється окрема заява, до якої додається копія платіжної інструкції про сплату;
  • на платіжній інструкції необхідно написати «згідно з оригіналом», дата, підпис, ПІБ керівника або підприємця, печатка за наявності (для юридичних осіб);
  • на заяві обов’язково зазначається: підпис, ПІБ та печатка за наявності (для юридичних);
  • в заяві заповнюються всі пункти.

          Заяву можна подати за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ особисто платником єдиного внеску чи уповноваженою на це особою, надіслати поштою або в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг в електронному кабінеті платника через «Листування з ДПС» (заява (додається) та платіжний документ сканується одним файлом в форматі pdf та направляється 0599 Донецька область) або через E-mail: dn.official@tax.gov.ua.(додається).

#РазомПереможемо

#ВсеБудеУкраїна

ГУ ДПС у Донецькій області