Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 66 гостей.

Артемівське відділення Донецької ТПП

Перерахунок пенсій з 1 березня 2021 року

Переглядів: 4640
02.03.2021 - 09:47
Перерахунок пенсій з 1 березня 2021 року

22 лютого 2021 року урядом була прийнята постанова Кабінету Міністрів України  «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» №127, відповідно  якої  з 1 березня 2021 року проведена автоматична індексація пенсій.

Перерахунок пенсій проведений згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до ч.2 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.          

Індексація пенсій - це збільшення розміру пенсійних виплат, яке встановлюється з урахуванням зростання інфляції і збільшення середньої зарплати за три попередні роки. Її розраховують за спеціальною формулою: 50% від показника зростання споживчих цін (у 2020 році він склав 5%) плюс 50% від збільшення середньої зарплати в Україні (це близько 17%). Таким чином індексація становить (5%+17% ) : 2=11%.

Слід зазначити, що у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 грн., встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії. Тобто, мінімальний розмір підвищення складає 100 грн.

Разом з тим, в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки, 30- жінки), розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2200 грн., таким особам також надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

Варто зазначити, що не індексуються пенсії державних службовців, наукових працівників, помічників народних депутатів, отримувачів спеціальних пенсій або довічного утримання (судді, прокурори), тим особам, кому виплату вперше призначили у 2019 – 2021 році.

Звертаємо увагу, що перерахунок пенсій з 1 березня 2021 р. проведено автоматизованим  шляхом за матеріалами пенсійних справ, тому він не потребує особистого звернення пенсіонерів до управління Пенсійного фонду України.

Останні статті на сайті


Пошук

Актуально