Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 116 гостей.

Донецька обласна державна адміністрація

Співфінансування енергоефективних заходів для промислових підприємств із коштів екологічного податку – подвійний стимул компаніям до енергоощадності

Переглядів: 1439
31.05.2019 - 08:50

Це питання обговорили представники Держенергоефективності та проекту GIZ "Консультація підприємств щодо енергоефективності" на спільному семінарі «Зростання податку за викиди СО2 - стагнація підприємств чи новий шлях до розвитку?».

Під час заходу учасники розглянули звіт GIZ «Оцінка економічного ефекту від підвищення ставки екологічного податку за викиди СО2». Представники Держенергоефективності, у свою чергу, презентували розроблений механізм стимулювання підприємств до енергоефективності, а експерти Українсько-данського енергетичного центру (УДЕЦ) - досвід Данії із створення схеми добровільних угод для промисловості.

У результаті проведеного дослідження та обговорення стало зрозуміло, що нецільове використання надходжень екологічного податку за викиди СО2 (для наповнення загального фонду держбюджету) у розмірі 1,2 млрд грн щорічно спричиняє зменшення надходжень до бюджету інших податків на 4,8 млрд грн за рахунок зниження ділової активності підприємств-платників податку.

Такі негативні макроекономічні ефекти від цього оподаткування можна компенсувати, зокрема, завдяки спрямуванню коштів екологічного податку на компенсацію частини кредитів на енергоефективні проекти переробній промисловості.

«Схожий підхід реалізовується в Данії протягом понад 20 років та дозволяє постійно зменшувати споживання енергії промисловими підприємствами», - прокоментувала Юлія Рибак, координатор Українсько-данського енергетичного центру, ознайомлюючи присутніх із данським досвідом, який було імплементовано для України.

«Оскільки підприємства сплачуватимуть новий податок, ми пропонуємо компенсувати їм додаткове фінансове навантаження, а саме - використати частину цих коштів з податку на СО2 на енергоефективні проекти, як у провідних європейських країнах (Данія, Фінляндія, Швеція)», - пояснила суть розробленого механізму Тамара Буренко, заступник директора Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності.

Доцільність такого раціонального підходу до використання коштів екологічного податку також підтверджено дослідженнями Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки.

Участь в обговоренні взяли представники усіх дотичних до цього питання міністерств, комітетів ВРУ, підприємств енергетики та переробної промисловості, консультанти та галузеві експерти.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Останні статті на сайті