Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 47 гостей.

Рекомендуємо

Урядовий портал

"Права осіб з інвалідністю в світлі національного та міжнародного законодавства"

Переглядів: 1889
16.04.2018 - 08:33
 "Права осіб з інвалідністю в світлі національного та міжнародного законодавства"

10.04.2018 року, начальником Бахмутського бюро правової допомоги Оксаною Болотюк було організовано та проведено інформаційно-роз'яснювальний захід для працівників ПОГ «Бахмутське виробниче підприємство УТОГ» на тему: "Права осіб з інвалідністю в світлі національного та міжнародного законодавства".

Вказане підприємство виробляє та реалізує широкий асортимент спецодягу. На даний момент виготовляється спецодяг для працівників Новокраматорського машинобудівного заводу. На підприємстві зараз працюють 100 осіб, 66 з яких є особами з #інвалід'ністю за слухом (II-III груп). Оплата праці у працівників відрядна та залежить від кількості виробленої продукції. Особи з інвалідністю III групи мають 90% від загального розміру заробітної плати, зважаючи на ступінь обмеження життєдіяльності, II групи - 80 % від загального розміру з/п відповідно.

Під час заходу Оксана Болотюк розповіла про існування, діяльність, основні функції Бахмутського бюро правової допомоги.

Особи з інвалідністю - це найбільш соціально-уразлива категорія населення, яка потребує особливої уваги зі сторони держави та підтримки зі сторони оточуючих громадян. Основними нормативно-правовими актами, які захищають права осіб з інвалідністю є: Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Конвенція про права осіб з інвалідністю». Хочу нагадати, що в грудні 2017 року, Президент України підписав ЗУ №2249 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким в числі іншого було замінено слово «інвалід» на «особа з інвалідністю» тим самим зробив акцент на саму людину, а не її фактичні фізичні вади та наблизив українське законодавство до європейських стандартів.

Також, після заходу, Оксана Болотюк забезпечила роботу мобільного пункту доступу (МПД) до БПД у зазначеній установі для всіх осіб, які потребують юридичних консультацій. Були розглянуті питання щодо:

  • зарахування страхового стажу у разі неповного робочого дня для працівників;
  • отримання соціальної допомоги ВПО;
  • порядок спадкування за заповітом;
  • порядок дострокового виходу на пенсію працівникам, які мають «гарячий стаж», у випадку, коли підприємство залишилось на непідконтрольній Україні території;
  • інші питання.

Також, Оксаною Болотюк, були надані інформаційні буклети з тематикою проекту Міністерства юстиції України «Я_маю_право» та системи БПД. Основний принцип системи БПД можна висловити такою фразою: «Захист прав кожного громадянина - головне завдання держави Україна».

10.04.2018

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально