Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 50 гостей.

Донецька обласна рада

В Україні триває спалах кору.

Переглядів: 1784
13.12.2017 - 14:32

За даними МОЗ України попри посилену імунізацію проти цього захворювання, охопити вакцинацією вдалося лише 50% дітей від запланованих за період вересень - листопад цього року. В країні досі реєструються нові випадки кору, у тому числі серед дорослих. Тому посилена вакцинація продовжиться до кінця січня 2018 року.

На 1 листопада в Україні на кір захворіла 2381 людина. Це у 70 разів більше, ніж минулого року. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих. Двоє дітей в Одеській області померли від ускладнень.
Найвищі показники захворювання у західних регіонах та Одеській області, що поступово поширюються на інші регіони. За 10 місяців 2017-го в Івано-Франківській області захворіли 877 людей, у Закарпатській – 265, Львівській – 61, Тернопільській – 96, Одеській 767. В інших регіонах реєструвались поодинокі випадки, окрім Луганської. У Києві зафіксували 53 випадки кору, для порівняння - минулого року за цей період захворіли лише двоє.
В Центрі первинної медико-санітарної допомоги Бахмутської міської ради  станом на 
11 грудня 2017р. отримали щеплення проти кору 97,3% дітей, які підлягали вакцинації. Кількість дітей, батьки яких відмовляються робити щеплення зменшилась з 118 до 104.
Наближаються зимові свята, під час яких значно збільшується міграція населення. Хто може бути впевнений, що не зустрінеться з вірусом кору під час подорожей та  відпочинку.
Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 не щеплених людей, що контактують із хворим, будуть заражені. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.
Нагадуємо, що для захисту від цієї небезпечної хвороби необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Це якісна і безпечна вакцина виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія. Станом на 11 грудня  наш Центр має в наявності 418 доз вакцини. 
Якщо вашій дитині від одного до дев’яти років і вона пропустила першу чи другу дозу  вакцини КПК за календарем, вам необхідно якнайшвидше звернутися до дільничного педіатра або сімейного лікаря і зробити безоплатне щеплення проти кору. Дітям, яким скоро виповнюється 1 рік або 6 років, потрібно зробити щеплення за календарем.
Пам’ятайте, специфічного лікування від кору немає.
Проте захворюванню можна запобігти, зробивши щеплення.


Пошук

Актуально