Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 95 гостей.

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Вулиця Визволителів Донбасу

Переглядів: 6105
22.09.2016 - 11:35

Вулиця ім. 60-річчя утворення СРСР (колишня назва) з’явилася на карті м. Артемівська (Бахмута) в зв’язку з 60-річним ювілеєм утворення Радянського Союзу, який відзначався наприкінці 1982 року.

Нова назва вулиці пов’язана з подіями визволення міста від ворогів у роки Великої Вітчизняної війни (1943) й під час Антитерористичної операції в Донбасі (2014).

З кінця жовтня 1941 до початку вересня 1943 року Артемівськ (Бахмут) перебував під німецькою окупацією. В ході наступальних дій 3-ї гвардійської армії Південно-Західного фронту 5 вересня 1943 року війська 259-ї та 266-ї стрілецьких дивізій та 1-го гвардійського механізованого корпусу прорвали оборону ворога й звільнили місто від нацистських загарбників.

У 1978 році на вулиці ім. Чайковського, що перетинається з вулицею ім. 60-річчя утворення СРСР (колишня назва), був споруджений пам’ятник Воїнам-визволителям на честь 35-річчя визволення Донбасу радянськими військами від німецько-фашистських загарбників. Автор пам’ятника – скульптор В. Єпанкін. На лицьовому боці постаменту напис: «Слава освободителям Донбасса». Щороку відзначається День визволення міста (5 вересня) й День визволення Донбасу (8 вересня) від нацистських загарбників.

Після перемоги Революції Гідності навесні 2014 року в Артемівську, як і багатьох містах Донеччини,  відбувалися заворушення проти нової влади. 12 квітня 2014 р. будинок міської ради було захоплено бойовиками й піднято над ним прапор самопроголошеної ДНР. Розташовану в місті танкову базу Збройних Сил України сепаратисти неодноразово намагалися взяти штурмом. В ході Антитерористичної операції 6 липня 2014 р. український прапор знову піднято над містом. У визволенні міста від бойовиків брали участь підрозділи Збройних Сил України, добровольчі батальйони «Артемівськ» і «Донбас». Починаючи з 2015 року, 6 липня в Бахмуті відзначається як день визволення міста від терористів.

У 2015 році, в ході роботи робочої групи щодо організації виконання у м. Артемівську Закону України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», назва вулиці  ім. 60-річчя утворення СРСР була визнана такою, що не відповідає вимогам Закону.

В ході громадського обговорення від громадян міста надійшли такі пропозиції  щодо перейменування вулиці: вул. Визволителів Донбасу, вул. Дмитра Чернявського, вул. Миколи Пирогова, вул. Будівельників. На розгляд сесії міської ради була внесена пропозиція робочої групи: вул. Визволителів Донбасу.  Цей варіант назви був підтриманий сесією Артемівської міської ради (рішення №6/72-1287 від 23.09.2015 року).