Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 1 користувач та 98 гостей.

Офійний сайт Соледарської міської ради

Розрахунок загальної кількості найманих осіб, які перебувають у трудових відносинах

Переглядів: 884
Питання: 

Чи враховуються при розрахунку загальної кількості найманих осіб, які перебувають у трудових відносинах з фізичною особою, котра здійснює незалежну професійну діяльність, наймані працівники, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного/шестирічного віку?

Відповідь: 

Відповідно до пп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу самозайнята особа — платник податку, який є фізичною особою — підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність, за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Незалежна професійна діяльність — участь фізичної особи в науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю, за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою — підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Згідно з Кодексом законів про працю України фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність і використовує найману працю, має право на період відпустки по догляду за дитиною укласти строковий трудовий договір з іншим працівником на час відсутності основного працівника.

При цьому чисельність найманих працівників у штатному розписі збільшиться, а кількість найманих осіб, праця яких використовується, не зміниться.

Тобто при розрахунку загальної кількості найманих осіб, які перебувають у трудових відносинах з фізичною особою, котра здійснює незалежну професійну діяльність, працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного/шестирічного віку, не враховують у кількості найманих працівників, праця яких використовується.