Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Оновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 64 гостя.

Рекомендуємо

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів

Переглядів: 3960
Питання: 

Товариство має на балансі об’єкт незавершеного будівництва, який розташовано на земельній ділянці, що використовується без правовстановлюючих документів (не оформлено згідно з законодавством право користування). Чи є в даному випадку товариство платником плати за землю?

Відповідь: 

Відповідно до статей 269 та 270 Податкового кодексу платниками земельного податку (далі — податок) є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу).

Згідно з п. 287.1 ст. 287 цього Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Статтею 125 Земельного кодексу визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав, тобто використання земельної ділянки без оформлення відповідного права є порушенням законодавства.

Отже, суб’єктам господарювання, які не оформили згідно із законодавством право власності або користування землею, у тому числі якщо вони є власниками будівель (споруд) або їх частин, необхідно оформити та зареєструвати право користування такою земельною ділянкою.

Водночас з 01.01.2015 р. у зв’язку з віднесенням плати за землю до місцевих податків і зборів змінився порядок її справляння.

Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.3 Податкового кодексу). При прийнятті такого рішення обов’язково визначаються об’єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов’язкові елементи, визначені ст. 7 зазначеного Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору.

Таким чином, суб’єкти господарювання, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, з метою врегулювання питання сплати коштів за землекористування повинні звернутися до місцевої ради за місцезнаходженням земельної ділянки.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально