Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Оновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 74 гостя.

Рекомендуємо

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Продаж приміщення фізичною особою

Переглядів: 807
Питання: 

Фізична особа планує продати підприємству нерухоме майно (складське приміщення). Договір купівлі-продажу посвідчуватиметься нотаріусом. Хто зобов’язаний відобразити у формі № 1ДФ доходи фізичної особи з продажу цього майна?

Відповідь: 

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого (рухомого) майна регулюється статтями 172 та 173 розділу IV Податкового кодексу.

Згідно з п. 172.4 ст. 172 та п. 173.4 ст. 173 Кодексу нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про проведені операції з продажу (обміну) об’єктів нерухомості тільки між фізичними особами та про пос­відчені договори купівлі-продажу (міни) рухомого майна.

Відповідно до п. 172.7 ст. 172 та п. 173.3 ст. 173 Податкового кодексу у разі якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого, рухомого майна є юридична особа чи фізична особа — підприємець, то така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну), тобто зобов’язана виконати всі визначені розділом IV цього Кодексу функції податкового агента.

Особи, які відповідно до Податкового кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, форму № 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування. Така форма подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу).

Отже, стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна в цьому випадку є юридична особа, яка повинна виконати функції податкового агента, зокрема у частині подання звітності за фор­мою № 1ДФ.

Відображення приватними нотаріусами інформації про проведені операції з продажу (обміну) об’єктів нерухомості проводяться у випадку, коли сторонами відповідного договору є фізичні особи.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально