Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Оновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 55 гостей.

Рекомендуємо

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Відображення 5-відсоткового акцизного податку фізичною особою — підприємцем

Переглядів: 505
Питання: 

Як потрібно відображати 5-відсотковий акцизний податок з реалізації підакцизних товарів? У якій графі Книги обліку доходів і витрат фізична особа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, відображає суму акцизного податку при обчисленні податку на доходи фізичних осіб?

Відповідь: 

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу. Однак зазначений перелік не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час його придбання. 

Облік доходів і витрат фізичні особи — підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, ведуть у Книзі обліку доходів і витрат (далі — Книга), форму та Порядок ведення якої затверджено наказом Міндоходів України від 16.09.2013 р. № 481 (далі — Порядок № 481). 

Так, у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок, в касу платника податків та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 6 Порядку № 481).

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 цього Порядку).

Отже, сума акцизного податку у разі її включення до вартості проданих товарів відображається фізичною особою — підприємцем, яка застосовує загальну систему оподаткування, у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги, однак не відображається в графах 5 — 8 «Витрати, пов’язані з господарською діяльністю».


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально