Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 34 гостя.

Школа мистецтв м.Артемівська

Ведення обліку доходів арбітражним керуючим, який одночасно здійснює адвокатську діяльність

Переглядів: 1271

Як вести облік і подавати звітність фізичній особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність як арбітражний керуючий та одночасно адвокатську діяльність?

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від провадження діяльності арбітражного керуючого та адвокатської діяльності, визначено ст. 178 Податкового кодексу України, пунктами 178.2 та 178.3 якої встановлено, що доходи фізичних осіб, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу. Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.

Відповідно до п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу України фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Податкова декларація) за результатами звітного року у строки, передбачені для платників ПДФО, тобто до 1 травня.

Згідно з п. 178.6 зазначеної статті фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності.
Форму та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1025. Дані цієї Книги використовуються самозайнятою особою для заповнення Податкової декларації за звітний податковий період (рік).

При заповненні Податкової декларації поряд з доходами, отриманими від діяльності арбітражного керуючого, відображаються доходи, отримані від здійснення адвокатської діяльності, а також інші доходи з джерелом їх походження з України та іноземні доходи.

При цьому до 1 серпня року, що настає за звітним, самозайнята особа зобов’язана самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею Податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України).


Пошук

Актуально