Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 24 гостя.

Донецька обласна рада

Більше 1000 громадян користуються мобільним додатком Legal_ZrPlat

Переглядів: 867
16.07.2021 - 13:45

Виплата заробітної плати у «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні, так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, виявлення прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи Податкової Донеччини.

Нагадаємо – з кінця січня минулого року стартував мобільний додаток #Legal_ZrPlat, який сприяє виявленню фактів порушень законодавства, у тому числі законодавства про працю.

Зараз кожний пересічний громадянин, використовуючи мобільний телефон, може направити в орган податкової служби інформацію про виплату заробітної плати в «конвертах» або використання найманої праці без укладення трудового договору, захистити свої права споживачів, якщо вам не видали фіскальний чек, поскаржитися на порушення з боку суб’єктів господарювання при продажу підакцизної продукції.

За увесь час роботи мобільного додатку його завантажили 1189 користувачів. Так, у поточному році до Податкової Донеччини за допомогою Legal ZrPlat надійшло вже 108 звернень, з них щодо порушень трудового законодавства – 104, порушень законодавства у сфері підакцизних товарів – 3, щодо невидачі фіскального чеку – 1 скарга. І маємо зауважити, що #Legal_ZrPlat настільки популярний, що на нього приходять скарги навіть з інших областей, які перенаправляються за належністю для вжиття заходів у Миколаївську, Дніпропетровську, Львівську, Харківську, Одеську, Херсонську, Запорізьку, Черкаську, Чернігівську і Київську області.

З метою захисту прав кожного працівника, гарантованих державою, та упередження можливих втрат бюджету, ГУ ДПС у Донецькій області вживаються усі заходи в межах повноважень та здійснюється контроль в частині проведення аналізу викладеної у зверненнях інформації, проведення аналітичної роботи (спрямування запитів порушнику), у разі встановлення порушень трудового та іншого законодавства матеріали передаються до Головного управління Держпраці у Донецькій області для врахування в роботі та подальших заходів.

Крім того, за невидачу розрахункових документів фахівцями Податкової Донеччини проведено фактичну перевірку, донараховано 10 тис. грн штрафних санкцій. За матеріалами 12 скарг після закінчення дії мораторію буде проведено фактичні перевірки.

Нагадуємо, що завантажити на телефон цей корисний та зручний у використанні мобільний додаток «Legal ZrPlat» можна засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).