Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 24 гостя.

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

До уваги батьків! Що потрібно знати про дитяче самогубство

Переглядів: 1757
22.03.2021 - 08:49

Україною прокотилася хвиля дитячих самогубств. Неповнолітні вистрибують з вікон багатоповерхівок і випробовують на собі дію ліків.

          За офіційною статистикою, за останні кілька років в Україні зросла кількість дитячих самогубств. Щороку накладають на себе руки близько 100 неповнолітніх, проте, кажуть експерти, ця цифра може бути вищою, адже суїциди часто «списують» на нещасні випадки.

          На відміну від дорослих, соціально-економічна ситуація в державі чи зміна сезонів не впливають на суїцидальні настрої підлітків. Як правило, в основі лежить відсутність розуміння і несхвалення дій неповнолітніх з боку родини і колективу.

            Дитячий суїцид – це те, чого практично завжди можна уникнути. Головне, що для цього необхідно – це вчасно помітити тривожні сигнали. Жодна дитина не вирішить піти з життя і втілить своє рішення за лічені години. Як правило, подібне рішення зріє в голові у дитини не один день, і навіть не тиждень. І весь цей час дитина відчайдушно волає до дорослих, різними способами даючи зрозуміти батькам, що йому дуже погано.

            Як показує статистика підліткових самогубств, як правило, спроби суїциду не здійснюють дітки молодше 11 років. Але не варто спокушатися і вважати, що у маленьких діток не буває важкого психічного стану. Просто малюки ще до кінця не усвідомлюють, що таке смерть. Однак найчастіше в їх розмовах і думках люблячі і уважні мама й тато можуть помітити привід для тривоги.

          І якщо дитячий суїцид все ж, на щастя, зустрічається досить рідко, то про підліткові самогубства не можна сказати те ж саме. Саме на вік 13 – 16 років, як показують статистичні дані, доводиться пік підліткових самогубств. Багато дитячих психологи схиляються до думки, що бажання смерті – це досить поширена реакція підліткової психіки на виникнення стресової ситуації.

            Серед людей дуже широко поширена думка, що спроби суїциду роблять тільки психічно неврівноважені люди, які страждають різними психічними захворюваннями, такими як шизофренія, параноя, а також деякі інші захворювання нервової системи. Насправді ж це зовсім не так. Переважна більшість самогубств відбуваються абсолютно психічно здоровими людьми, які дуже чітко усвідомлюють свої дії.

          Як правило, причинами суїциди стають суто особисті причини і переживання, проблеми, які підлітку часто здаються абсолютно нерозв'язними. Причому найчастіше дорослі дуже дивуються, коли дізнаються, що штовхнуло дитини на подібний крок – причина може бути настільки незначною, що доросла людина просто – на просто не звернув би на неї особливої ​​уваги. Для дитини ж вона глобальна.

          Найчастіше трагедії можна уникнути. Профілактика дитячого суїциду часто допомагає уникнути найстрашнішого – смерті дитини. Головне, що для цього необхідно – це увагу батьків до змін, що відбувається в поведінці дитини. Найчастіше першими тривожними дзвіночками можуть стати сущі дрібниці – фраза, загублена нібито випадково, або щось ще.

          Завжди звертайте пильну увагу на наступні чинники, що свідчать про те, що можливий дитячий та підлітковий суїцид:

  • Розмови дитини про самогубство, нездорові фантазії на цю тему, акцентування уваги на епізодах суїцидів у фільмах, новинах.
  • Поява в дитини літератури про суїциди, перегляд відповідної інформації в інтернеті.
  • Спроби дитини усамітнитися. Прагнення до самотності, відмова від спілкування не завжди свідчить про схильність до самогубства, але завжди говорить про моральний дискомфорт дитини.
  • Розмови і роздуми дитини про те, що він абсолютно нікому не потрібний, що в тому випадку, якщо він зникне, його ніхто не буде шукати, і навіть не помітить його відсутності. Ні в якому разі не залишайте такі заяви без уваги і не жартувати над ними. Постарайтеся з'ясувати причину подібного настрою і переконати дитину в зворотному.
  • Навіть музика чи живопис можуть послужити симптомами для батьків про те, що щось не так. Звертайте увагу на те, яку музику слухає ваша дитина.
  • Ретельно масковані спроби дитини попрощатися з вами – незвичні розмови про любов до вас, спроби закінчити всі свої справи якомога швидше.
  • Дарування своїх улюблених і найбільш цінних речей, з якими він раніше не розлучався, друзям.

          У тому випадку, якщо хоч щось у поведінці вашої дитини вам здалося дивним, або тривожним, негайно кидайте всі свої справи і намагайтеся практично весь час проводити поруч з дитиною до тих пір, поки не будете твердо впевнені в тому, що суїцидальний настрій вашої дитини пішов без сліду. Якщо ж ви не в змозі самостійно впоратися з існуючою проблемою, не соромтеся і негайно звертайтеся за допомогою до дитячих психологів або навіть психіатрів.

Відділ з питань праці Бахмутської міської ради


Пошук

Актуально