Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 69 гостей.

Презедент України

Від чого залежить розмір пенсії

Переглядів: 1149
25.09.2018 - 14:00

Право на пенсію дає страховий стаж. Згідно зі ст.24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж - це період, упродовж якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш ніж мінімальний страховий стаж. При цьому, до 1 січня 2004 року стаж роботи для призначення пенсії визначається за даними трудової книжки. Крім того, стаж обчислюється на підставі диплома про денне навчання, військового квитка, свідоцтва про народження дитини, коли йдеться про зарахування періоду догляду непрацюючої матері за дитиною до трьох років - тобто це всі ті самі документи, які діяли до запровадження вищезазначеного закону.

Після 01.01.2004 року стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, тобто зараховуються періоди, за які сплачено страхові внески до Пенсійного фонду.

Нагадуємо, що у 2018 році в 60 років на пенсію зможуть виходити ті, в кого є 25 років стажу. При цьому діапазон необхідного стажу щороку буде збільшуватись на 12 місяців до досягнення 35 років в 2028 році.

Якщо людині не вистачає необхідного страхового стажу для виходу на пенсію, то його можна докупити, але не більш 5 років. З 01.01.2018 року за кожний місяць 819 грн. - 22 % від теперішньої мінімальної заробітної плати, 3723 грн.

Слід зазначити, що збільшення необхідного страхового стажу має стимулювати українців вимагати від роботодавців оформлювати трудові відносини офіційно. Буде офіційне працевлаштування - будуть відрахування до Пенсійного фонду та до державного бюджету.

Коли людина приходить до Пенсійного фонду, в неї вже є напрацьований стаж, є зарплата, з якої офіційно сплачувалися внески і вже на цій підставі визначається розмір пенсії. Через це в кожного свої індивідуальні показники.

Існує певна формула розрахунку розміру пенсії: пенсія = стаж х зарплата. Тобто, стаж і заробітна плата у вигляді індивідуального коефіцієнту страхового стажу та індивідуального коефіцієнту заробітної плати впливають на розмір пенсії. Як його збільшити? Для цього потрібно мати максимальний страховий стаж і, відповідно, високу заробітну плату.

Більш детальну інформацію з питань пенсійного забезпечення та додержання законодавства стосовно оплати праці можна отримати, звернувшись до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за адресою: м. Бахмут, вул. Горбатова, 57, каб. 21 або за телефоном 44-17-07.

І.В.Сподіна,
начальник Управління праці
та соціального захисту населення
Бахмутської міської ради