Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 132 гостя.

 Краеведческий музей г. Артемовск

Як уникнути теплових та сонячних ударів дітей (поради батькам та вихователям)

Переглядів: 2391

Згідно прогнозу метеорологів,  мешканців нашого міста та району чекає аномально  спекотний липень. Найбільш  уразливими до спекотної погоди є діти. У них частіше виникають сонячні і теплові удари, що пов'язано з невдосконаленістю процесу терморегуляції їх організму. При загальному перегріванні організму, під впливом високої температури впродовж тривалого часу, виникає тепловий удар, а під прямим впливом сонячних променів на голову і верхню частину шиї - сонячний.

З метою попередження негативного впливу підвищених температур атмосферного повітря на організм дитини, Бахмутська районна філія ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України» рекомендує:

Організувати широкий доступ свіжого повітря до приміщень, де перебувають діти (широку аерацію), не допускаючи протягів. Для збереження у приміщенні природної прохолоди широко розкривати вікна необхідно рано вранці і пізно ввечері, після провітрювання щільно закривати штори, особливо якщо приміщення знаходиться на сонячній стороні.

Для зволоження приміщення необхідно проводити вологе прибирання, можна використовувати ємності з водою, розставити їх на підвіконнях, розвісити у кімнатах вологі рушники.

Під час перебування у приміщеннях необхідно проводити обливання обличчя, рук до ліктів, плечей, ніг до колін прохолодною проточною водою (починати з + 24 - 26°С, кожні 2 дня знижати на 1°С і довести її до 16°С). Навіть просте умивання прохолодною водою поліпшить самопочуття дитини. У дуже жаркі дні водні процедури можна робити кожні 2-3 години.

При температурі зовнішнього повітря +30   С та більше необхідно уникати тривалого перебування під прямими променями сонця (не більше 10-15 хвилин), вірним рішенням буде залишитися у приміщенні. Прогулянки на вулиці краще планувати до  11  години, чи після  16 години, вибираючи більш тінисті місця.

Добре прогулятися увечері перед сном.

При перебуванні на пляжі відпочинок на піску впродовж 10-15 хвилин необхідно чергувати з плесканням у воді і плаванням (10-15 хвилин - для дітей 8-12 років, 25-30 хвилин - для дітей з 13 років і старше). В першій половині дня купання краще закінчувати не пізніше 10-ї  години, повторне купання у другій половині дня проводити з 16 до 19 години. Не дозволяти дітям спати під сонцем. На пляжі використовувати тіньові навіси.

Поза межами пляжу необхідно чергувати перебування дітей на сонці й у тіні дерев.

Культурно-масові заходи рекомендується проводити  після 18-ї години на свіжому повітрі або в залах з широким доступом свіжого повітря, виключаючи протяги (при проведенні масових заходів влаштовувати перерви через кожні 30 хвилин),
Проводити рухові ігри, змагання у періоди до 10-ї години  і після 16-ї години.

Забезпечити дітей впродовж дня достатньою кількістю питної води, у т.ч. соків, морсів, компотів (не менше 2 літрів на дитину).

Не дозволяти вживання холодної води та холодних напоїв.

Категорично виключити лимонади і газовані напої.

Будьте уважні і сонечко принесе задоволення!


Пошук

Актуально