Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 108 гостей.

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Особливості визначення операцій контрольованими

Переглядів: 667

Засади визначення операцій контрольованими встановлено пп. 39.2.1 ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є:

-         господарські операції, що впливають на об'єкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків із пов'язаними особами - нерезидентами (пп. 39.2.1.1);

-         зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів;

-         господарські операції, що впливають на об'єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України (пп. 39.2.1.2).

Згідно з пп. 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ для визнання господарських операцій контрольованими необхідним є одночасне виконання наступних умов:

-         річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

-         обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

З урахуванням положень пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ, для визнання господарських операцій платника податків з контрагентами-нерезидентами контрольованими, застосовується затверджений Кабінетом Міністрів України перелік держав (територій), чинний на час здійснення таких господарських операцій, за умови дотримання вартісного критерію, встановленого пп. 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ.

Таким чином, якщо загальний обсяг господарських операцій з контрагентом-нерезидентом, зареєстрованим в країні, яка була включена до зазначеного вище переліку, не перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків), здійснених за відповідний звітний (податковий ) рік, то усі операції, проведені з контрагентом у відповідному звітному (податковому) році, не визнаються контрольованими.