Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 64 гостя.

Рекомендуємо

Школа мистецтв м.Артемівська

Умови для призначення пенсії та допомоги у зв’язку з втратою годувальника

Переглядів: 2746
22.09.2014 - 12:33
Умови для призначення пенсії та допомоги у зв’язку з втратою годувальника

За статтею 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу:

до досягнення особою 23 років включно - 1 рік;

від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2 роки;

від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;

від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5 років;

від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6 років;

від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7 років;

від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8 років;

від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років;

від 43   років  до  досягнення  особою  45  років  включно  - 10 років;

від 46  років  до  досягнення  особою  48  років  включно   - 11 років;

від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років;

від 52   років  до  досягнення  особою  55  років  включно  - 13 років;

від 56  років  до  досягнення  особою  59  років  включно   - 14 років.

       Особи, визнані  інвалідами  після досягнення 60 років мають право на  пенсію  по інвалідності  за наявності страхового стажу не менше 15 років.

       Непрацездатні члени сім’ї: чоловік (дружина), батьки, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або діти –інваліди з дитинства. Діти, які навчаються за денною формою навчання в професійно-технічних, вищих навчальних закладах - до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, та діти-сироти-до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні. Чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо вони не працюють і зайняті доглядом за дитиною померлого годувальника до досягнення нею 8 років.

          Належно відмітити, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в такому розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. Дітям-сиротам цей вид пенсії призначається виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

         При цьому, пенсія у зв'язку з втратою  годувальника  призначається  з дня,  що  настає  за днем смерті годувальника,  якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з  дня смерті годувальника.

          Таким чином, за наявності в годувальника на день смерті необхідного страхового стажу, слід звернутися з заявою до управління Пенсійного фонду за місцем проживання.

          Якщо годувальник не мав необхідного стажу, то сім’я має право звернутися до управління праці та соціального захисту населення.

            Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачена допомога на дітей одиноким матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі годувальника або соціальну пенсію.

            Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

Розмір допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Допомога призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця. Для отримання повної консультації необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення.

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально