Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 59 гостей.

Рекомендуємо

Презедент України

До річниці дії «бездимного закону» громадськість оприлюднила результати загальноукраїнського моніторингу

Переглядів: 6780
23.12.2013 - 06:15
До річниці дії «бездимного закону» громадськість оприлюднила результати загальноукраїнського моніторингу

Рік тому, 16.12.2012 р.,  набув чинності Закон України № 4844, який повністю звільнив приміщення закладів ресторанного господарства від куріння тютюнових виробів і кальянів.

17 грудня 2013 року відбулась прес-конференція Центру громадянського представництва «Життя» та Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», під час якої були оприлюднені результати всеукраїнського громадського моніторингу виконання зазначеного вище Закону України.

Головною метою моніторингу було оцінити рівень виконання «бездимного закону», який повністю забороняє куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства. 

Протягом листопада 2013 року підготовлені волонтери та активісти Коаліції відвідали 886 закладів ресторанного господарства у Києві, найбільших містах Криму та у дванадцяти обласних центрах України: Харкові, Львові, Одесі, Вінниці, Чернігові, Донецьку, Херсоні, Хмельницькому, Сумах, Черкасах, Луганську та Житомирі.

Моніторинг охопив всі типи закладів: кафе (50%),  бари (28%),  ресторани (15%), інші заклади - паби, пивоварні, більярдні, клуби тощо (7%). Основним завданням учасників моніторингу було зафіксувати виконання закону за результатами спостереження за поведінкою відвідувачів та працівників під час відвідання закладів у вечірній час. Також в анкетах присутні питання про непрямі свідчення порушення закону, такі як наявність недопалків, тютюнового диму та усний дозвіл працівників курити в приміщенні. Згідно закону, порушенням вважається куріння сигарет та кальянів, а також наявність всередині приміщень на столах попільничок чи інших предметів, які слугують за попільничку.

Основні висновки моніторингу

 1. Загальний рівень виконання закону залишається достатньо високим (у 90,6%  промоніторених закладів жодного порушення не виявлено).
 2. Всього виявлено 9,4% порушень: 55 порушень щодо куріння сигарет (6,2% від загальної кількості) та 28 порушень  - куріння кальяну (3, 2% від загальної кількості).
 3. Найбільшими порушниками є бари та спеціалізовані заклади (клуби, більярдні) - 14% порушень із загальної кількості промоніторених закладів цієї категорії. Далі йдуть ресторани - 10%, найменшими порушниками є кафе – 7%.
 4. Під час моніторингу волонтери також відслідковували присутність промоутерів – консультантів або певних видів стимулювання продажу сигарет: у 3,5% закладів стимулювання присутнє у формі яскравих підсвіток, вивісок, «привабливих» оформлень пунктів продажу сигарет.

За результатами виявлених порушень активісти склали і надіслали близько 50 – ти скарг до територіальних органів Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, ще 20 – перебувають у стані підготовки.

Олег Кобельков, начальник відділу контролю управління захисту прав споживачів та реклами Держспоживінспекції України, зазначив: «За 9 місяців 2013 року працівниками Держспоживінспекції було перевірено понад 2 тис. суб’єктів господарювання щодо дотримання ними вимог «антитютюнового» законодавства. Порушення встановлені у 17,7 % від перевіреної кількості закладів - з них у ході планових перевірок зафіксовано 234 випадки порушення законів, за результатами позапланових заходів - 126 випадків. У порівнянні з громадським моніторингом ми маємо трохи іншу статистику, оскільки Інспекція перевіряє заклади не лише щодо дотримання ними «бездимного закону», а за всім спектром «антитютюнового» законодавства». 

Також за даними Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, всього в ході перевірок виявлено такі порушення, в тому числі (у відсотках від всіх виявлених порушень):

 • розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства – 64,2 %;
 • не відведення спеціальних місць для куріння, не обладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення інформації, передбаченої ч. 5 ст. 13 – 25,6%;
 • порушення заборони щодо реклами, стимулювання продажу та спонсорства тютюнових виробів – 9,7 %.

Всього протягом 9 місяців 2013 року територіальними органами Держспоживінспекції України розглянуто 218 пропозицій, скарг та заяв від споживачів щодо виконання суб’єктами господарювання «антитютюнових» законів.  30 фізичних осіб було притягнуто до відповідальності, загальна сума накладених на них штрафів становить 16, 5 тис. грн.  В той же час, загальна сума фінансових санкцій, застосованих до підприємств, за звітний період становить близько 2 млн. грн.

За результатами моніторингу найбільше порушень виявлено в Одесі (23% від загальної кількості виявлених порушень), на другому місці знаходяться Суми, Вінниця та Донецьк (14-15%). Водночас, в Черкасах та Херсоні жодного порушення активісти не виявили.

Дізнатися більше про прес-коференцію та ознайомитись з інформацією Центру громадянського представництва «Життя» можна на сайті http://center-life.org/

 

О.В.Литвин,
ЦПМСД Артемівської міської ради


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально