Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 52 гостя.

Рекомендуємо

ExportUA

МОЗ України відмовляється від паперових медичних карток

Переглядів: 4680
18.09.2013 - 07:36
МОЗ України відмовляється  від паперових медичних карток

Про це, згідно повідомленню Прес-служба МОЗ України, розповів заступник Міністра охорони здоров’я Роман Богачев. За його словами, паперові медичні картки найближчим часом стануть історією, оскільки МОЗ України впроваджує Всеукраїнський електронний реєстр пацієнтів (ЕРП).

Це стало можливим завдяки впровадженню Концепції інформатизації сфери охорони здоров’я України на 2014 ‒ 2018 роки, яку у квітні цього року було підтримано Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. Серед заходів реалізації зазначеної Концепції є й створення електронного реєстру. Днями Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова затвердила технічні завдання для створення централізованого електронного реєстру пацієнтів та комплексної системи захисту інформації у ньому.

«Із переходом на електронну систему збору та зберігання інформації відійдуть у минуле і проблеми, пов’язані із паперовим медичними картками. Нині картки зберігаються за місцем проживання пацієнта і з цим пов’язані довготривалі бюрократичні процедури, – говорить Роман Богачев. – Також виникають труднощі у процесі збору анамнезу, наприклад, коли пацієнт потрапляє у заклад охорони здоров’я у невідкладному стані без медичної картки. Часом через людський фактор трапляються випадки втрати медичної інформації. Централізований ЕРП дозволить вирішити ці питання, що, безумовно, підвищить доступність медичної допомоги».

Персональні дані пацієнтів розміщуватимуться на серверному обладнанні МОЗ України, що дозволить централізовано забезпечувати контроль за їх збереженням. Таке рішення було прийнято на основі аналізу роботи ЕРП у «тестовому» режимі у пілотних регіонах – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві.

«Впровадження електронного реєстру пацієнтів автоматично модернізує службу медичної статистики, завдяки якій вестиметься облік обсягів та моніторинг якості фактично наданих населенню медичних послуг. А це одна з умов комфортного переходу до страхової медицини», – зазначив заступник Міністра.

Таким чином, галузь охорони здоров`я інформатизується, і для забезпечення впровадження електронного реєстру пацієнтів звертаємось до мешканців м. Артемівськ, Соледар, Часів Яр з проханням надати можливість працівникам ЦПМСД завершити роботу щодо формування електронного реєстру закладу. Для цього необхідна згода паціента на обробку його персональних даних. Володар реєстру забезпечує захист всіх отриманих персональних даних.

Для внесення Ваших даних необхідно звернутися до дільничного лікаря терапевта, дільничного лікаря педіатра або сімейного лікаря, при собі необхідно мати паспорт. Якщо у Вас виникли якісь проблеми, питання щодо надання своїх та/або персональних даних дитини, а також формування Єдиного електронного реєстру пацієнтів КЗОЗ «ЦПМСД Артемівської міської ради», за роз'ясненнями можна звернутися до дільничного лікаря, дільничної медичної сестри, старшої медичної сестрі або завідуючої амбулаторією.

Нагадуємо, що не надання згоди на обробку персональних даних не є підставою для відмови пацієнту в наданні медичної допомоги.

Підготувала О.В. Литвин,
КЗОЗ «ЦПМСД Артемівської міської ради»,
по матеріалах Прес-служби МОЗ України

МОЗ України відмовляється  від паперових медичних карток

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально