Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 84 гостя.

Рекомендуємо

Донецька обласна державна адміністрація

Бактеріальний опік плодових дерев – небезпечне захворювання плодових дерев

Переглядів: 255
31.03.2020 - 16:26
Бактеріальний опік плодових дерев – небезпечне захворювання плодових дерев

Бактеріальний опік плодових – надзвичайно шкодочинна хвороба плодових рослин і вдає із себе найнебезпечнішу хворобу для дерева.

Якщо вчасно не вжити заходів боротьби з нею, то Ви втратите своє дерево за 3-4 роки. Збудник опіку поширюється комахами, птахами, з дощем і навіть повітряними потоками, які відіграють значну роль в поширенні патогена на великі відстані. Одним із засобів поширення бактеріального опіку є перенесення з посадковим і прищеплювальним матеріалом, який має приховану інфекцію, а також з інструментами під час обрізання. Збудник вражає культурні та дикорослі рослини із сімейства розоцвітих. Кизильник, глід - самі сприйнятливі до бактеріального опіку рослини, а серед плодових дерев найбільше страждають від захворювання груша та яблуня. Рідше уражаються опіком плодових: ірга, суниця, айва, малина, вишня, слива, черешня, абрикос, інші.

Перші ознаки хвороби Ви можете виявити навесні на квітках. Вони можуть бути присутніми як на одній квітці, так і на всіх відразу. Уражаються всі надземні частини дерева: бруньки, квіти, листя, пагони, гілки та штамб. Захворювання починається з суцвіть, а потім переходить на пагони і гілки. Навесні квітки раптово чорніють і в'януть, залишаючись на дереві. Молоді гілочки і листя починає чорніти з кінчиків, потім скручуються і інфекція швидко поширюється вниз по дереву. Листя буріють і чорніють, але не опадають, залишаючись на дереві, протягом усього періоду вегетації. Пагони стають коричневими і можуть гачкоподібно викривлятись. Дерево справляє враження обпаленого вогнем. Кора розм'якшується, може спостерігатися виділення ексудату у вигляді крапель рідини молочно-білого або жовтуватого кольору. На корі хвороба утворює клиноподібні виразки. На зрізі виразкова тканина виглядає червонувато-коричневою.

Найінтенсивніше зараження відбувається під час цвітіння, інтенсивного росту пагонів (червень-липень) і посиленого сокоруху (серпень-вересень).

В окремі роки і в різних регіонах опік проявляється нерегулярно, залежно від погодних умов, що впливають на розвиток хвороби. Оптимальна температура 20-280С і висока вологість повітря. Суха сонячна погода обмежує поширення інфекції.

Сильно уражені хворобою дерева, повинні бути видалені цілком та спалені.

З метою профілактики бактеріального опіку необхідно:

  1. Своєчасно видаляти і спалювати гілки і дерева, уражені раковими захворюваннями.
  2. Інструменти після кожного зрізу необхідно продезінфікувати в 70 % спирті або 10 % формаліні. Рани після обрізки необхідно замазати садовим варом або садовою замазкою.
  3. У період росту плодів проводити профілактичне обстеження саду.
  4. Дотримуватись агротехнічних заходів при закладці садів, а також своєчасно проводити хімічні обробки проти попелиць, цикадок.
  5. Проводити профілактичні весняні обробки мідь містять препаратами.

Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально