Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 55 гостей.

Рекомендуємо

ExportUA

Застереження дбати про власну безпеку під час відзначення 28-річниці Незалежності України. Пам’ятайте, небезпека може виникнути на кожному кроці!

Переглядів: 711
23.08.2019 - 11:13
Застереження дбати про власну безпеку під час відзначення 28-річниці Незалежності України. Пам’ятайте, небезпека може виникнути на кожному кроці!

В сучасному суспільстві, перебуваючи у великому місті, легко потрапити в місце великого скупчення людей (наприклад, паради, концерти, агітаційні акції, спортивні змагання, політичні виступи, супермаркети, громадський транспорт тощо).

Найбільш небезпечне явище в натовпі - це паніка. Щоб повернутися з масового заходу неушкодженим, необхідно знати, як себе поводити при виникненні пожежі в місцях масового перебування людей. Оцініть обстановку, переконайтеся в наявності реальної небезпеки, з’ясуйте, звідки вона виходить, потім спокійно, без паніки починайте рухатися у зворотній бік, прямуючи до виходу. Евакуацію з місця пожежі проводьте через заздалегідь визначені виходи, ніколи не користуйтеся ліфтом. Пригніться якомога нижче, намагаючись вибратися з будівлі якнайшвидше. Якщо ви не можете вибратися з будівлі, подайте сигнал рятувальникам, кричати при цьому слід тільки в крайньому випадку, тому що ви можете задихнутися від диму. Найкраще кликати на допомогу, розмахуючи з вікна якимось одягом або предметом.

Правила поведінки у натовпі

Натовп – це неорганізоване зібрання людей, що перебувають у безпосередній фізичній близькості і мають спільний об’єкт зацікавлення. Найбільш небезпечне явище в натовпі – це паніка. Щоб повернутися з масового заходу неушкодженим, необхідно знати, як вести себе у натовпі. Правила поведінки у натовпі:

1. Уникати великих скупчень людей.

2. Під час масових заворушень намагайтеся обійти натовп.

3. Якщо йдете на масовий захід, не одягайте речей, які можуть чіплятися: краватка, шарф, ланцюжок, сережки, мотузки, шнурки. Не вдягайте високі підбори. Одяг краще застебнути на блискавку.  

4. Якщо ви потрапили в натовп, треба намагатися поступово вибиратися з центру до краю.

5. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітина не була здавлена.

6. Намагайтеся не впасти, піднімайте ноги вище, ставте на повну ступню, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки, не тримайте руки в карманах.

7. Якщо у вас щось упало (випало), не намагайтеся піднімати.

8. У разі падіння намагайтеся якнайшвидше піднятися на ноги. Не опирайтеся на руки.

9. Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями потилицю.

10. При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність швидко і правильно оцінити ситуацію.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, не завжди паради, концерти, спортивні, святкові та політичні заходи бувають веселі, радісні та безпечні. Не забувайте правила поведінки у місцях масового скупчення людей. Будьте уважні і обережні! У разі виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій телефонуйте до служби порятунку за номером «101» або «112».

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально