Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 71 гість.

Рекомендуємо

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Семінар-нарада з питань додержання мінімальних гарантій в оплаті праці

Переглядів: 1480
16.02.2018 - 11:05
Семінар-нарада з питань додержання  мінімальних гарантій в оплаті праці

16.02.2018 р. о 13,00 год. у каб. 103 адміністративної будівлі Бахмутської міської ради відділом з питань праці Бахмутської міської ради був проведений семінар-нарада з питань додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, в якому взяли участь представники Головного Управління Держпраці у Донецькій області, а також представники комунальних підприємств і бюджетних установ м.Бахмут, що відповідальні за кадрову, профспілкову роботу та оплату праці.

Семінар проходив за наступним порядком денним:

  1. Про створення відділу з питань праці Бахмутської міської ради підстави для проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань та позапланові заходи державного нагляду (контролю) згідно з дією Закону України № 1728 «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
  2. Про мінімальні гарантії в оплаті праці та відповідальність за порушення законодавства про працю.

В ході семінару з першого питання виступила начальник відділу з питань праці Бахмутської міської ради-інспектор праці Нальотова О.Г., яка розповіла про набрання чинності постанови КМУ від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», спрямованої на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю за: своєчасною та у повному обсязі оплатою праці, додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці, належним оформленням трудових відносин.

Доповідачка також повідомила про створення відділу з питань праці Бахмутської міської ради, його склад, функції і можливості; наголосила на підставах для проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, розповіла про роботу, що проводиться відділом та запропонувала представникам підприємств, установ, організацій м. Бахмут скористатися правом отримати інформаційно-роз’яснювальну допомогу з боку працівників відділу, зокрема щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захист і поновлення трудових прав працівників.

З другого питання виступила старший інспектор відділу контролю північного напрямку Головного Управління Держпраці у Донецькій області Винятинська І.М., яка розповіла про документи, які потрібні інспекторам праці для здійснення інспекційних відвідувань та проведення невиїзних інспектувань; про мінімальні державні гарантії в оплаті праці, доплати до мінімального розміру заробітної плати, гарантії при роботі в нічний час, перебуванні у відпустці та на лікарняному; про проведення індексації заробітної плати та виплати всіх сум при звільненні працівника; про відповідальність за порушення законодавства про працю та штрафні санкції.

Доповідачка також акцентувала увагу присутніх на тому, що Державна служба України з питань праці – це не каральний орган, а орган, який зацікавлений перш за все у тому, щоб роботодавці та працівники знали діюче трудове законодавство та свої трудові права.

Упродовж та наприкінці семінару доповідачі давали відповіді на запитання від присутніх представників підприємств, установ, організацій стосовно трудового законодавства та здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Усім присутнім був наданий роздатковий матеріал з питань трудового законодавства та інформаційний лист щодо основних напрямків роботи відділу з питань праці Бахмутської міської ради.

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально