Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 79 гостей.

Рекомендуємо

ExportUA

Чарівні звуки рідного слова

Переглядів: 3960
26.02.2018 - 14:45
Чарівні звуки рідного слова

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання пошани до культури та традицій українського народу 21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови

Під гаслом «Всіх нас єднає рідна мова» проведено День рідної мови у Бахмутській школі №10. У класних колективах відбулися виховні години, на яких діти читали вірші, відгадували загадки, в різних техніках оздоблювали Державні символи. Учні 9 класів взяли участь у написанні диктанту єдності. У шкільній актовій залі відбулося справжнє свято: безліч віршів лунало про красу й неповторність української мови, діти із задоволенням відгадувала героїв казок, розповідали гуморески, згадували прислів'я, співали пісні.

Учні та вчителі Бахмутської школи №24 відзначили День рідної мови під девізом  «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить». Для учнів 1-10 класів проведено єдиний тематичний урок «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», філологічну гру «У світі мови», мовну квест-гру «Мовне сяєво барв» та вікторину «Мовний калейдоскоп». У шкільній бібліотеці була оформлена виставка літератури «Мови нашої слова, наче музика жива».

У Бахмутському НВК № 11 День рідної мови святкували: калиново-привітно: на кожному поверсі було розміщено інформаційні листівки із висловами відомих людей про мову, учні 7-9 класів з учителями української мови та літератури  Оленою Тимошенко, Альоною Жуковою-Якубчак підготували виставку мотиваційних плакатів; урожайно-пізнавально: учні разом із учителем Мариною Зеленською досліджували діалекти різних регіонів України та створили лепбук; старшокласники приєдналися до написання Всеукраїнського диктанту єдності; патріотично-розважально: школярі 5-7 класів брали участь у квесті «Знайди вислови про мову у своїй школі» на чолі з Ангеліною Алексєєнко.

Бібліотекарі Бахмутського НВК №11 підготували ай стопер «Наша мова солов’їна» та провели цікаві бібліотечні уроки, під час яких учні дізнались багато цікавого про рідну мову та мови світу. Особливо зацікавили учнів «дивовижні ланцюжки» - ланцюжки близько звучних слів у кількох зовсім різних мовах. Не забули й про мову жестів. Учні дізналися, що таке дактиль та навчилися вітатися цією мовою.

До заходів відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася і шкільна родина Бахмутської школи №4. Під час конкурсу читців про рідну мову «Чарівні звуки рідного слова» діти щиросердно освідчувалися в любові до рідної мови, згадували її трагічну долю, демонстрували її красу та милозвучність. У формі квесту проведені конкурс малюнків «Рідна мова чиста, як роса», мовна гра «Словечко», конкурс презентацій та відеороликів. Вчителі початкових класів провели «Подорож у цікаву граматику», а вчитель української мови Ірина Гамій провела диспут на тему «Чи досить нам, українцям, однієї мови для спілкування у своїй державі?», учні 3-9 класів написали диктанти «Без мови немає народу». Заключною родзинкою святкування Міжнародного дня мови став пісенний та танцювальний флешмоб, який зібрав разом усіх школярів. У закладі панувала святкова атмосфера, яка закликала: «Шануймо українське!».

З нагоди свята в бібліотеці Бахмутської школи №2 було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «О рідне слово, хто без тебе я…». Свято рідної мови для учнів 5-9 класів підготувала учитель української мови та літератури Світлана Шитікова. Під час заходу школярі не лише декламували вірші українською мовою, а й виконували відомі українські пісні. Все було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у читальній залі  шкільної бібліотеки Бахмутської школи-інтернату №1 оформлено літературну виставку «Міжнародний день рідної мови». Учитель української мови та літератури Тетяна Горда підготувала для учнів 5-9 класів літературно-музичний захід «Мова-душа народу» з елементами брейн-рингу «Мовознавчий марафон». Діти дізналися  про історію розвитку рідної мови, мали змогу проявити та показати свої знання та рівень володіння українською мовою, читали вірші про мову, слухали пісні, відгадували загадки, ребуси, складали буріме. У школі-інтернаті проведено «диктант єдності» за участю учнів та працівників закладу.

Як зазначили учні Бахмутської школи №5 з профільним навчанням під час загальношкільного заходу «Кожна мова – кольорова», - «Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати». Тому на заході звучала англійська, німецька, українська мови як у піснях, так і у творах відомих всесвітньо письменників у виконанні учнів школи. Для школярів було проведено єдину виховну годину « Мови світу. Шануй рідну мову!». Так, діти вкотре впевнилися, що найбільше і найдорожче добро в кожного народу- це його мова. Разом із педагогами учні початкової школи склали мовні віночки, до яких вмістили відомі вислови про українську мову. Діти справді відчули гордість за те, що володіють наймелодійнішою мовою світу – українською, яка є їх рідною.

Тематичний день до Дня рідної мови проведено у закладі дошкільної освіти №56 «Гусельки», який був насичений різноманітними заходами, найяскравішим стало музично-літературне свято «Мова рідна, слово рідне». Під час заходу діти читали вірші про рідну мову, відгадували загадки, розповідали прислів’я та приказки, жартували, гралися, співали. Завершилося свято флешмобом «Україна понад усе!», в якому взяли участь всі вихованці закладу.

«Любімо нашу мову, бо тільки з нею наше майбутнє та майбутнє України!»

«Всіх нас єднає рідна мова, всіх, хто живе у цім краю!»

Учасники виховних заходів до Міжнародного Дня рідної мови не тільки визнали важливість цих слів, а ще й упевненість у тому, що їх потрібно пам’ятати не тільки у свята, а й кожного дня.

21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.21 лютого 2018 року у закладах освіти м.Бахмута відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови.

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально