Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 102 гостя.

Рекомендуємо

Презедент України

Норми та Правила утримання собак

Переглядів: 1739
11.08.2017 - 12:05
Норми та Правила утримання собак

У середньому щороку на території м. Бахмут травмується близько 100 осіб у разі укусу собаками, у 2017 році з цих причин було травмовано 54 особи, з них 36 бродячими та безпритульними собаками, 18 домашніми.

Для забезпечення безпечних умов життєдіяльності мешканців, на території м.Бахмут проводиться робота з регулювання чисельності бродячих і безпритульних тварин КП «Бахмутський комбінат комунальних підприємств», Артемівську районну державну лікарню ветеринарної медицини  та Громадську організацію  «Артемівське товариство захисту тварин».

Виловлених бездомних собак відправляють до Артемівської районної державної лікарні ветеринарної медицини для кастрації та стерилізації.

Волонтери Громадської організації «Артемівське товариство захисту тварин» здійснюють вакцинацію собак та післяопераційну перетримку тварин. Далі собак випускають в звичайне місце перебування під нагляд опікунів.

Звертаємо увагу власників домашніх собак!

На території м. Бахмут з 2013 року діють Правила утримання домашніх тварин, які затверджені рішенням виконкому від 27.11.2013 №6/45-861 (далі Правила). Тому, якщо Ви є власником домашньої тварини, а саме собак, Ви повинні обов’язково знати ці Правила, з метою забезпечення безпеки інших осіб.

 • при застосуванні собак для охорони приватної або дворової території розміщувати попереджувальний напис з інформацією про наявність собаки перед входом на відповідну територію;
 • запобігати заподіяння шкоди здоров’ю громадян та їх майну;
 • утримувати сторожових собак на прив’язі та відпускати їх тільки в огороджених прибудинкових територіях для виключення можливості втечі  та випадкового доступу до сторонніх осіб.
 • виводити собак з жилих та інших приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю тільки на короткому повідку (не більше1,2 м), а тих, які належать до категорії потенційно небезпечних порід, в наморднику, з обов’язковим забезпеченням безпеки людей;
 •  щорічно проводити імунізацію собак проти сказу.

Існують ще певні правила (в даній ситуації вже негласні), котрих треба дотримуватись, якщо до Вашого дому прийшли гості або сторонні особи. У такому випадку Ви повинні попіклуватись про те щоб Ваша собака не нанесла шкоди здоров’ю та життю громадян, а саме:

 • попередити про наявність собаки у Вашому дворі чи домі;
 • не дозволяти особі заходити на територію, що охороняється собакою, доки не приймете заходи, які перешкодять контакту людини з  твариною (помістити собаку в іншій приміщення або на прив’язь).

Увага мешканців міста!

Щоб уникнути нападу собаки, необхідно дотримуватись Правил поводження при зустрічі або контакту з собакою:

 1. Ніколи не наближайтеся до незнайомих собак і вже тим більше не намагайтеся погладити або погодувати їх.
 2. Не чіпайте собак під час сну або їжі. Не відбирайте те, з чим собака грає, що б уникнути її захисної реакції.
 3. Не наближайтеся до собаки, що знаходиться на прив'язі.
 4. Ніколи не дивіться чужий (незнайомій) собаці прямо в очі. Тварини сприймають це, як загрозу і виклик на бій.

При зіткненні:

 1. Ні в якому разі не можна собаку боятися.
 2. Дайте можливість собаці Вас обнюхати, не робіть різких рухів, які вона може вважати загрозливими.
 3. Якщо собака біжить до Вас, ні в якому разі не намагайтеся врятуватися втечею. Навіть якщо Вам здається, що укриття близько. Ваша втеча відразу ж активує мисливські інстинкти тварини. Собаки значно частіше кусають людей, які швидко рухаються, ніж тих, хто стоїть нерухомо.
 4. Навіть якщо пес гавкає і намагається стрибнути на Вас, зберігайте спокій і не рухайтеся. Переважна більшість собак швидко втрачають інтерес до об'єктів, які не ворушаться.
 5. Якщо собака встала у Вас на дорозі, загрозливо гавкає  та поступово наближається до Вас, повільно поверніться до неї спиною і відходите в бік. Не дивіться собаці в очі, йдіть обережно і неквапливо.
 6. Якщо пес збив Вас з ніг, то закрийте обличчя руками, поверніть калачиком і не ворушіться. Ні в якому разі не слід кричати.

Якщо собака вкусила:

 1. Промийте місце укусу водою з милом.
 2. Якщо рана кровоточить, скористайтеся пов'язкою, щоб зупинити кровотечу.
 3. Зверніться до господаря, щоб дізнатися, чи була собака щеплена проти сказу.
 4. При укусі негайно зверніться до найближчого травмпункту або викличте «швидку допомогу» за телефоном 103.

 

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально