Головне меню

Бахмутський Вісник 2016

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 1 користувач та 44 гостя.

Рекомендуємо

 Краеведческий музей г. Артемовск

Підвищення рівня вакцинації дітей до 95% дозволить подолати вакцинокеровані інфекції в Україні

Переглядів: 859
17 Лютий, 2017 - 11:07
Підвищення рівня вакцинації дітей до 95% дозволить подолати вакцинокеровані інфекції в Україні

За даними Міністерства охорони здоров’я України у  2016 році  через міжнародні організації було закуплено та поставлено  в Україну понад 17 млн доз вакцин. На початок 2017 року у регіонах наявні всі вакцини, які входять до календаря профілактичних щеплень, як обов’язкові.

Заступник начальника управління громадського здоров’я МОЗ Сергій Платов розповів журналістам «Урядового кур'єру»,  що понад 70% дітям віком до року зробили щеплення проти туберкульозу (БЦЖ), 61% — від поліомієліту, 21% — для профілактики кашлюку, дифтерії та правця. Майже половину вакциновано проти кору, паротиту і краснухи та 29% — проти гепатиту В. За його словами, ще півроку тому цифри були втроє-вп’ятеро нижчими. «Якщо темпи збережуться, то на кінець року зможемо вийти на досить оптимістичні показники, хоч ще далекі від 95% охоплення», — сказав він, наголошуючи, що майже всі вакцини є в наявності.

Хочеться відмітити, що за  12 місяців 2016 року імунізацією було охоплено 59,5% дитячого населення Бахмутської міської ради. Це пов’язано з тим, що вакцини почали надходити лише з серпня місяця. Але завдяки активній роботі медичних працівників, розуміння та підтримки батьків лише за 4 останніх місяця 2016 року багато дітей отримали такі необхідні для них щеплення. Так, щеплення БЦЖ було зроблено 88,2% дітей, вакцинацію АКДП (кашлюк, дифтерія, правець) – 25,5%, від поліомієліту щеплено -102,5%, проти кору, паротиту, краснухи – 99,8%. Щодо вакцинаці проти гепатиту В, то щеплено  44,6% від річного плану.

За словами головного дитячого імунолога Києва Федіра Лапія, щоб досягти європейського рівня охоплення щепленнями, потрібно забезпечити три складові: готовність системи охорони здоров’я, наявність вакцин і розуміння батьків та громадськості значення вакцинації.

Тож від вас, шановні батьки також залежить, чи буде захищена ваша дитина від небезпечних хвороб.

В Україні активно працює громадська організація «Батьки за вакцинацію». Цього року вона ініціювала проведення Українського тижня імунізації. «Європейський тиждень імунізації»  відзначатимуть в одинадцяте. Захід, під час якого людям пояснюють важливість і значення вакцинації для профілактики інфекційних хвороб, дає позитивні результати. Вона виступила з ініціативою щорічно відзначати Український тиждень одночасно із Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації. «У 2017 році така подія припадає на 24—30 квітня», — пояснив голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков.

«На жаль, у нас ще велика кількість батьків не дуже переймаються тим, що їхні діти не отримали всіх щеплень, передбачених календарем, або взагалі відмовляються від вакцинації дітей, наражаючи й інших їх на небезпеку», — сказав представник Ротарі клубу, голова Національного комітету «Поліо плюс» в Україні Сергій Завадський.

Щеплення – єдиний оберіг від небезпечних хвороб та реалізація права українських дітей на здорове життя.

Підготовлено КЗОЗ «ЦПМСД Бахмутської міської ради»


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально