Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 90 гостей.

Рекомендуємо

Презедент України

«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету!»

Переглядів: 1696
13.02.2017 - 07:53
«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету!»

Глобальна мережа Інтернет – це необмежений ресурс, який може бути використаний як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Всесвітня павутина змінила уявлення людей про час, відстані, способи спілкування, надання допомоги, можливості заробітку тощо. Завдяки Інтернету сучасна людина отримує в десятки разів більше інформації, ніж її батьки, бабусі, дідусі і більш далекі предки. На жаль, не все, що зустрічається в мережі, – значиме, вірогідне, логічно обґрунтоване та безпечне.

Ніхто не зможе заперечити, що на сьогоднішній день в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління - діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі. Значимість проблеми безпечного Інтернету потребує постійної уваги з боку школи, батьків. Зміст деяких сайтів шокує навіть дорослу людину. Крім того, Інтернет - це хороше поле діяльності для шахраїв, потрапити на вудку яких у віртуальному просторі набагато легше, ніж оффлайн. Питаннями безпеки підростаючого покоління і дорослих в мережі стурбовані фахівці у всьому світі, тому з 2004 року у другий вівторок лютого відзначається Міжнародний день безпечного Інтернету.
Щорічна кампанія в Україні проходить за підтримку Європейського оргкомітету Дня безпечного Інтернету та покликана привернути увагу суспільства до цієї проблеми, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в Інтернеті, та як захистити себе від цих ризиків.
7 лютого 2017 року навчальні заклади Управління освіти Бахмутської міської ради долучилися до проведення заходів до Дня безпечного Інтернету, який цього року пройшов під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».
У Бахмутських школах було проведено ряд цікавих і корисних лекцій, бесід, уроків, класних годин та виховних заходів за темами «Комп’ютерні віруси та антивірусні програмні засоби», «Небезпеки, що таїть глобальна павутина». Діти отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі Інтернет, переглянувши відеоролики «Інтернет: друг чи ворог?» «Безпека в Інтернеті», «Правила безпечного Інтернету», "Реальні небезпеки віртуального світу", та вебінар для учнів, що проводився ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки компанії ТОВ Майкрософт Україна. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні дізналися про основні види реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, кібербулінг, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини.
Учні 8 класів Бахмутської ЗОШ №10 долучилися до виконання практичних вправ з посібника «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини».
Старшокласники шкіл №7,10,24 повідомляли про події у соціальних мережах, створюючи свої «Обіцянки щодо безпечного користування Інтернетом у 2017 році» та приєдналися до спільноти у facebook #saferinternetchallenge.
У Бахмутському НВК №11 було проведено лекторій для батьків «Безпека ваших дітей у ваших руках».
Практичний психолог ЗОШ №9 Василь Копилов провів анкетування учнів школи, в ході якого з’ясувалося, що 90% учнів школи користуються мережею удома та в школі, при цьому 60% мають сторінку в соціальній мережі і відвідують її щодня, половина дітей проводять біля монітора комп’ютера від 1 до 4 годин кожного дня, кожна восьма дитина – від 3 до 5 годин, кожна десята – практично весь час після школи. Ця інформація була доведена на засіданні активу шкільного самоврядування, де учасники розробили план дій щодо навчання учнів та їх батьків безпеці в онлайн-просторі.
До Дня безпечного Інтернету в Бахмутському НВК№11 були проведені засідання динамічних груп педагогічних працівників «Формування медіа-компетентностей старшокласників як невід’ємна складова їх підготовки до ефективної взаємодії із сучасним інформаційним середовищем».
Більш докладнішу інформацію про проведені заходи можна отримати на сайтах загальноосвітніх навчальних закладів за посиланнями ЗОШ-інтернат №1, ЗОШ №2, №4, №5, №7, №9, №10, №11, №12, №24.

«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету!»«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету!»«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету!»«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету!»«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету!»

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально