Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 32 гостя.

Рекомендуємо

Донецька обласна рада

ОКРЕМІ ПИТАННЯ ОПЛАТИ ЗА ПОСВІДЧЕННЯ ДОГОВОРІВ ВІДЧУЖЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

Переглядів: 2532
20.09.2016 - 12:17
ОКРЕМІ ПИТАННЯ ОПЛАТИ ЗА ПОСВІДЧЕННЯ ДОГОВОРІВ ВІДЧУЖЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

Сьогодні приватні нотаріуси в Україні справляють плату за вчинення нотаріальних дій за домовленістю з клієнтом, використовуючи при цьому як мінімальний тариф ставку державного мита за вчинення нотаріальних дій державними нотаріальними конторами, передбачену Декретом Кабінету міністрів України «Про державне мито» від 21 січня 1993 року. Крім того, як приватні нотаріуси, так і державні нотаріальні контори стягують плату за надання додаткових послуг правового характеру, які не належать до вчинюваної нотаріальної дії, та послуги технічного характеру, відповідно до статті 31 Закону України «Про нотаріат».

Порядок оплати вчинених нотаріальних дій станом на сьогоднішній день є досить актуальним питанням, оскільки регулюється для державних і приватних нотаріусів по-різному. Так, у відповідності до статті 19 Закону України «Про нотаріат» за вчинення нотаріальних дій державні нотаріуси справляють державне мито у розмірах, встановлених чинним законодавством. В свою чергу, відповідно до статті 31 Закону України «Про нотаріат» приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою. Відповідно до пункту 1 Указу Президента України «Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій» від 10.07.1998 р. розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами, не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.

            Необхідні документи для посвідчення договорів відчуження (купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, міни) транспортного засобу (автомобіля): 

 • оригінал свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
 • незалежна експертна оцінка про ринкову вартість транспортного засобу. Видається незалежним суб’єктом оціночної діяльності.
 • довідка, що продавець перший раз в податковому році відчужує транспортний засіб. Довідка видається в органах ДАІ
 • довідка, що транспортний засіб не є в угоні. Довідка видається в органах ДАІ

Для посвідчення договору відчуження, транспортний засіб необхідно зняти з обліку в відповідному органі, що здійснює реєстрацію транспортного засобу;

Для фізичних осіб: 

 • оригінал паспорту, свідоцтво про народження, у випадку якщо особа не досягла 16-річного віку;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – оригінал або нотаріально завірена копія;
  оригінал свідоцтва про шлюб (якщо транспортний засіб було придбано в шлюбі);
 • згода одного з подружжя, на придбання/відчуження транспортного засобу, підпис на якому повинен бути нотаріально завірений;
 • згода органу опіки та піклування – якщо в угоді приймає участь малолітня/неповнолітня особа;
 • згода батьків, усиновителів або піклувальників про їх згоду на вчинення правочину неповнолітньою особою;
 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Для юридичних осіб: 

 

 • свідоцтво про державну реєстрацію (виписка, витяг);
 • статут (установчий договір);
 • документ (протокол, наказ про призначення), що підтверджує повноваження представника; якщо від імені юридичної особи діє уповноважена особа, подається відповідний документ (нотаріально посвідчена довіреність)
 • протокол (рішення) загальних зборів про здійснення продажу/купівлі транспортного засобу;
 • довідка з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ);
  оригінал паспорта представника юридичної особи; 
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – оригінал або нотаріально завірена копія. 

Обов’язкові платежі  

(збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування

та податки)

Сплата збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, згідно п.8 ст.4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»,  залежно від вартості ТЗ: 

 

якщо об'єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

3%

 

 

якщо об'єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

4%

 

 

якщо об'єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

5%

Податок на прибуток, згідно ст.173 ПК України: 

 

 • якщо ТЗ відчужується не частіше одного разу за звітній рік

 

1%

 

 • якщо більше одного разу за звітній рік

5%

Держмито за посвідчення правочину

 • дітям, одному з подружжя, батькам

 

17 грн

 

 • іншим особам

85 грн

 • Перевірка щодо наявності обтяжень за даними Реєстру обтяжень

34 грн

 

            Підсумовуючи викладене, з метою правильного нарахування вартості оплати за вчинення нотаріальних дій відповідно до ст.. 31 Закону України «Про нотаріат» та додаткових послуг правового та технічного характеру, що  надаються приватними нотаріусами і не належать  до  вчинюваної  нотаріальної дії, згідно ч. 3 ст. 31 Закону України «Про нотаріат»,  громадянам слід звертатись безпосередньо до нотаріусів.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально