Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 95 гостей.

Офійний сайт Соледарської міської ради

Відповіді на питання, що надійшли під час проведення «Гарячої лінії»

Переглядів: 1936
Питання: 

Чи можливе застосування податкової соціальної пільги з податку з доходів фізичних осіб чоловіком, який є батьком трьох неповнолітніх дітей, але проживає та  виховує лише одного сина?

Відповідь: 

Відповідно до ст. 6 Закону України від 22.05.03 № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” із змінами та доповненнями (далі – Закон), податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата виключно за одним місцем його нарахування (виплати), якщо його розмір не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої на 1 січня звітного податкового року, помноженої 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень. У 2010 році розмір такого доходу не повинен перевищувати 1220 грн. на місяць.

Згідно з пп. 6.1.3 п. 6.1 ст. 6 Закону, батьки, які мають та виховують троє чи більше дітей віком до 18 років, мають право на податкову соціальну пільгу в розмірі 200 % суми пільги у розрахунку на кожну дитину.

Питання виховання батьками дитини визначено Сімейним кодексом України. Згідно зі ст. 157 Сімейного кодексу України. Питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. При цьому, з метою надання податкової соціальної пільги „виховання дитини” слід вважати, насамперед, її спільне проживання з батьками. Документом, що підтверджує таке спільне проживання, може бути довідка ЖЕКу, довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини, тощо.

Таким чином, якщо Ви бажаєте скористатися правом на застосування до доходу податкової соціальної пільги, визначеної частиною "е" пп. 6.1.3 п. 6.1 ст. 6 Закону, то одночасно з поданням заяви щодо її застосування необхідно надати, крім документів, зазначених у Порядку, документи, що підтверджують факт виховання дітей.