Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 92 гостя.

Рекомендуємо

Відповіді на питання, що надійшли під час проведення «Гарячої лінії»

Переглядів: 1483
Питання: 

Чи має право підприємство відносити витрати по оренді та обслуговуванню легкового автомобіля на валові, якщо ця угода нотаріально не завірена?

Відповідь: 

Договір найму транспортного засобу укладається в письмовому вигляді. Договір вважається вчиненим у письмовій формі, якщо його зміст зафіксовано в одному або декількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або якщо його скріплено підписами сторін (стаття 207 Цивільного кодексу України від 16.01.03 № 435-IV із змінами та доповненнями).

Якщо однією зі сторін договору оренди транспортного засобу є фізична особа (орендар чи орендодавець), договір підлягає нотаріальному посвідченню незалежно від строку його дії (стаття 799 Цивільного Кодексу України).

У разі недотримання сторонами встановленої нотаріальної форми договору він вважається нікчемним (недійсним). Нікчемний договір не потребує доказу в суді його недійсності. Отже, договір оренди транспортного засобу у фізичної особи слід обов’язково посвідчувати нотаріально.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

Виходячи із вищенаведеного, підприємство не має права включати до валових витрат підприємства витрати по оренді.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально