Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Оновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 56 гостей.

Рекомендуємо

 Краеведческий музей г. Артемовск

Відповіді на питання, що надійшли під час проведення «Гарячої лінії»

Переглядів: 1654
Питання: 

Прошу роз’яснити, який податок треба мені сплатити у разі отримання у спадок квартири в Україні, якщо я громадянка Росії?

Відповідь: 

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється Законом України від 22.05.03 № 889 «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі – Закон).

Згідно з пунктом 2.1 статті 2 Закону, платниками податку є як резиденти, так і нерезиденти, які одержують доходи з джерелом їх походження на території України. Оподаткування доходів, одержаних нерезидентами, регламентується пунктом 9.11 статті 9 Закону, відповідно до якого доходи з джерелом їх походження в України, які нараховуються (сплачуються) на користь нерезидентів, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими для резидентів, з урахуванням особливостей, визначених окремими нормами даного Закону. Зокрема, такою особливістю є застосування до вказаних доходів спеціальної ставки оподаткування, визначеної пунктом 7.3 статті 7 Закону.

На підставі пункту 4.1 і підпункту 4.2.14 пункту 4.2 статті 4 Закону, до складу загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, нерезидента, включається дохід у вигляді вартості успадкованого майна, в сумах, що підлягають оподаткуванню згідно з нормам статті 13 Закону.

Для оподаткування доходів у вигляді спадщини Законом передбачені ставки податку в розмірах 0 %, 5 % від об'єкта оподаткування залежно від ступеня споріднення резидентів України, і 15 % - у випадках отримання спадку від нерезидента.

Відповідно до пункту 7.3 статті 7 Закону, ставка податку складає подвійний розмір ставки, визначеної пунктом 7.1 статті 7 Закону, тобто 30 % від будь-яких доходів, нарахованих на користь нерезидентів-фізичних осіб.

Абзацом першим пункту 13.4 статті 13 Закону передбачено, що особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, що одержали спадок.

Враховуючи вищевикладене, доходи, одержані нерезидентами у вигляді спадку, включаються до складу річного доходу, оподатковуються за ставкою 30%. Вказані доходи повинні бути відображені в річній податковій декларації, яка подається до податкового органу за місцем розташування одержаного у спадок нерухомого майна у термін до 1 квітня року, наступного за звітним.

Не є порушенням Закону, якщо нерезидент відразу при отриманні свідоцтва про право на спадщину подає декларацію і сплачує податок, оскільки це спрощує процедуру виконання їм обов'язку по сплаті податку на території України.

Разом з тим повідомляємо, що, згідно зі ст. 21 Закону, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж передбачені цим Законом, застосовуються норми такого міжнародного договору.

Так, на підставі статті 20 «Інші доходи», Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та запобігання ухиленням від сплати податків, підписаної 08.02.95р., яка набула чинності 03.08.99р., доходи, що виникають з джерел в Договірній Державі, і про які не йде мова в попередніх статтях даної Угоди, можуть оподатковуватися в цій Державі. Тобто такий вид доходу, як вартість успадкованого майна оподатковується податком з доходів фізичних осіб в Україні в порядку і за ставками, передбаченим Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб».


Пошук

Анонс

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально