Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Оновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 52 гостя.

Рекомендуємо

Відповіді на питання, що надійшли під час проведення «Гарячої лінії»

Переглядів: 1560
Питання: 

Як оподатковуються виграші та призи, отримані спортсменами при проведенні спортивного турніру з призовим фондом?

Відповідь: 

Відповідно до Закону України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі – Закон N 889) об'єктом оподаткування є доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті. Доходом з джерелом його походження з України положеннями Закону визначено будь-який дохід, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України, у тому числі, але не виключно, доходи, що виплачуються (надаються) резидентами у вигляді виграшів і призів, у тому числі у лотерею (крім державної), та подарунків.

Що стосується відмінностей подарунків від виграшів і призів, то слід виходити з норм Закону України від 28.12.94 р. N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств". Так, відповідно до пункту 1.33 цього Закону виграші і призи уособлені із лотереєю та участю в ній або в інших розіграшах, які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях чи розіграшах. (Лотерея - це господарська операція, яка передбачає продаж гравцю права на участь у розігруванні призу за випадковою вірогідністю за кошти або в обмін на інші цінності, а також безоплатне отримання такого призу у власність у разі визнання такого гравця переможцем. Призовий фонд визначається як сукупність призів, які підлягають виплаті переможцям лотереї відповідно до оприлюднених умов її проведення.)

Згідно з пп. "и" п. 1.3 ст. 1 Закону N 889 доходи, що виплачуються (надаються) резидентами у вигляді виграшів і призів, у тому числі у лотерею (крім державної), поряд із подарунками, належать до доходів з джерелом походження з України. Виграші та призи відповідно до підпункту 4.2.12 пункту 4.2 статті 4 Закону включаються до складу загального місячного оподатковуваного доходу та оподатковуються за ставкою, визначеною п. 7.3 ст. 7 Закону N 889 – 30%.

Що стосується оподаткування подарунків та інших винагород, відмінних від призів та виграшів, то необхідно застосовувати ставку 15% (п. 7.1 ст. 7 Закону N 889). Таким чином, в залежності від особливостей оформлення винагород спортсменів-резидентів податковий агент має утримати податок з сум таких винагород за ставкою 15% або 30%.

При цьому, згідно з підпунктом "б" пункту 19.2 статті 19 Закону N 889 податковий агент зобов'язаний подати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку за формою N 1ДФ податковому органу за місцем свого розташування.


Пошук

Анонс

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально