Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 70 гостей.

Рекомендуємо

Урядовий портал

Підприємець працевлаштував інваліда. Як розрахувати ЄСВ із заробітної плати

Переглядів: 484
Питання: 

Як розраховується розмір єдиного внеску на заробітну плату працівника-інваліда, який працює у фізичної особи-підприємця за умови отримання ним заробітної плати у розмірі, меншому за мінімальну (працює неповний день)?

Відповідь: 

Єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22% до визначеної статтею 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» бази нарахування єдиного внеску.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону про ЄСВ ставку єдиного внеску у розмірі 8,41% для працюючих інвалідів встановлено тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.

Зазначена пільга не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які використовують працю найманих працівників-інвалідів. Тобто фізичні особи-підприємці нараховують єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі 22%.

Таким чином, для найманого працівника-інваліда, який працює у фізичної особи-підприємця, де загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску 22%.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально