Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 47 гостей.

Рекомендуємо

Презедент України

Оподаткування операції з виплати дивідендів засновнику

Переглядів: 2352

Підприємство за 2012 р. мало збитки, за січень 2013 р. має дохід, керівник підприємства, який є єдиним засновником, планує отримати дивіденди. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток та чи можна включити суму виплачених дивідендів до податкових витрат?

Підпунктом 153.3.1 п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу встановлено, що у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 152 цього Кодексу, чи ні.

При цьому емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), повинен нарахувати і внести до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ст. 151 Податкового кодексу. Авансовий внесок нараховується на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету одночасно з виплатою дивідендів.

Водночас пп. 153.3.5 п. 153.2 ст. 153 Податкового кодексу передбачено випадки, коли при виплаті дивідендів авансовий внесок не справляється.

До таких випадків, зокрема, належить і виплата дивідендів фізичним особам.

Отже, у разі виплати дивідендів фізичній особі (засновнику) авансовий внесок не нараховується і не сплачується.

Щодо витрат, то згідно з пп. 139.1.8 п. 139.1 ст. 139 зазначеного Кодексу сума виплачених дивідендів та/або прирівняних до них платежів до складу витрат не включається.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально