Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 86 гостей.

Рекомендуємо

Пам’ятка роботодавцям щодо відповідальності за використання незадекларованої праці

Переглядів: 672
16.12.2019 - 16:45

Відділ з питань праці Бахмутської міської ради роз’яснює : 

Задекларована праця – це оплачувана діяльність на основі трудового договору між роботодавцем і працівником, який забезпечує соціальні гарантії та права працівника.

Незадекларована праця – це оплачувана діяльність (робота), яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

Використання незадекларованої праці є порушенням трудового законодавства і тягне за собою відповідальність перед Законом.

Роботодавець  використовує незадекларовану працю, якщо:

-         він не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм до органів Державної фіскальної служби;

-         офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту у так званих конвертах;

-         укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції  за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі;

-         роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична або фізична особа-підприємець і при цьому наймає на роботу працівників. 

Усе це є порушенням чинного законодавства про працю, а саме:

-         здійснення фактичного допуску до роботи працівника без укладання з ним трудового договору (контракту);

-         виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків;

-         оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві (в установі, організації, у фізичної особи-підприємця);

-         підміна трудових відносин цивільними - використання праця працівника без укладання з ним трудового договору (контракту).

Варто пам’ятати!

Порушення статті 265 Кодексу законів про працю України в частині оформлення трудових відносин передбачають накладення на роботодавців штрафних санкцій у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на даний час це 125190 грн.) за кожного неоформленого працівника.

Недопущення інспекторів праці до інспекційного відвідування з питань оформлення трудових відносин тягне за собою штрафну санкцію у стократному розмірі  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні це 417300 грн.).


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально