Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 57 гостей.

Рекомендуємо

Презедент України

Легалізація трудових відносин і заробітної плати

Переглядів: 273
04.11.2019 - 08:27

Сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати, як то кажуть, у «конверті». Не рідкими є також випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. 

Роботодавці так вчиняють з метою мінімізації витрат, у т.ч. сплати податків, та отримання максимального прибутку. Через те, що величезні суми коштів виводяться «в тінь», держава недоотримує надходження до держбюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються позбавленими соціальних виплат та соціальних гарантій. Користуючись тим, що іноді людині важко знайти роботу, працедавці змушують працівників працювати за «сірими», вигідними лише їм схемами. Такі працівники стають повністю беззахисними перед роботодавцями. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично. Працівник не має жодних доказів для підтвердження фактичного розміру своєї зарплати і трудового стажу. Роботодавець може платити працівнику стільки і до тих пір, скільки вважає за потрібне. Офіційно не оформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат та пенсії. У зв’язку з цим людям потрібно чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах»  може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, ніж самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

Тому, легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. І вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями -  як державі, так і самим працівникам.

Варто вже зараз відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Отже, суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально