Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 1 користувач та 39 гостей.

Рекомендуємо

Презедент України

ОБЕРЕЖНО! ОЖЕЛЕДИЦЯ!

Переглядів: 1645

Коли настає зима та випадає  перший сніг частота звернень за допомогою у медичні заклади з приводу травм збільшується в рази. Причиною часто служить ожеледь, рання темрява, слизьке взуття. Найчастішими ушкодженнями стають черепно-мозкова травма, переломи кісток кінцівок, сполучені травми.

А головна причина цього - банальний поспіх. Багато хто не помічає льоду, припорошеного снігом. Крім того, значна частина травм пов'язана з громадським транспортом. Особливо небезпечними можуть бути падіння на слизьких сходинках.

Діти та молодь люблять покататися з розгону на слизькій доріжці, з гірці. В кращому випадку вони відбуваються забоями. Хоча і не завжди.

Переломи кінцівок виникають з-за того, що, падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку і обрушується на неї всією вагою тіла.

Особливо часто до переломів схильні люди похилого віку через вікову крихкість кісток. Людям похилого віку без потреби у «слизьку» погоду з дому взагалі краще не виходити, слід відкласти поїздки, походи в магазин і у всілякі інстанції.

Таких саме  рекомендацій повинні дотримуватися і вагітні жінки.

Обтяжуючим фактором травматизму у зимовий період є стан алкогольного сп'яніння, що супроводжує травми майже в 30% випадків.

Вчіться правильно ходити по слизьких вулицях: уникати різких рухів, ноги повинні бути злегка розслаблені і зігнуті в колінах, корпус при цьому трохи нахилений вперед. Тримати руки в кишенях в ожеледь небезпечно, при падінні у вас не  буде часу їх вийняти і схопитися за що-небудь.

Краще уникати сходинок, але якщо це неможливо,  під час спуску потрібно ставити ногу вздовж сходинки і триматися за поручні.

Запам’ятайте найпростіші «правила падіння»

 • під час падіння згрупуйтеся – це зменшить силу удару об лід;
 • постарайтеся присісти – зменшиться висота падіння;
 • у момент падіння напружте м'язи – відбудетеся забоєм;
 • безпечніше всього падати на бік, так можна убезпечити таз, хребет та кінцівки;
 • падаючи ниць, голову краще втягнути в плечі, лікті притиснути до боків, випрямити спину, ноги злегка зігнути;
 • ні в якому разі не можна приземлятися на випрямлені руки;
 • при падінні на спину притисніть підборіддя до грудей, а руки розкиньте ширше;
 • якщо падаєте зі слизьких сходинок, постаратися прикрити обличчя та голову руками. Не намагайтеся загальмувати падіння, розставляючи кінцівки в сторони - це збільшить кількість переломів.

НЕ МОЖНА!

 • Знімати взуття при травмах ніг.
 •  Давати потерпілому їжу та напої - це може перешкодити дії наркозу у разі термінового хірургічного втручання.
 •  Випрямляти пошкоджену кінцівку самостійно

Перша допомога при зимових травмах

Найпростіший спосіб уникнути зимових травм — бути гранично обережним і акуратно пересуватися по льоду. Але якщо людина все-таки впала, то важливо вчасно і правильно надати першу допомогу.

 • Потерпілий повинен якомога менше рухатися, щоб не нашкодити собі ще сильніше.
 • Навіть якщо, на перший погляд, травма не виглядає серйозною — зверніться до лікаря, адже саме йому вирішувати, яким є насправді характер пошкодження.
 • Якщо є відкриті рани, кровотечі, перелами або наявні симптоми больового шоку — викликати швидку необхідно, як можна швидше.
 • До приїзду лікаря прикладіть лід або змочений в холодній воді шматок тканини до хворого місця — це полегшить біль. Травмовану кінцівку необхідно зафіксувати: при переламі — за допомогою шини з підручних засобів — палки або дошки.
 • Для постраждалої частини тіла необхідно забезпечити підняте положення, щоб зменшити прилив крові та набряк кінцівки.
 • При травмах ноги — обережно ослабте шнурівку черевика.
 • Якщо є кровотеча, то її необхідно зупинити тугою пов'язкою. В очікуванні лікаря також, по можливості варто прикрити травмоване місце чистою тканиною.

Пам’ятайте!

Найкраща профілактика травм – це обережність та обачність. Попередити травму легше, ніж забезпечити відновлення свого здоров’я. Бережіть себе!

Підготовлено КЗОЗ «ЦПМСД Бахмутської міської ради»


Пошук

Анонс

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально