Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 34 гостя.

Рекомендуємо

Школа мистецтв м.Артемівська

Eкономіка міста

Переглядів: 8881

За 2017 рік

Промисловість

Обсяг реалізованої продукції за 2017 рік склав 3,2 млрд.грн., що на  406,1 млн.грн. або 14,2% більше, ніж за 2016 рік (2,8 млрд.грн.).

Програмні показники виконано на 94%.

Промислові підприємства міста забезпечили  1,3% обласного обсягу реалізованої промислової продукції.

Обсяг реалізованої промислової продукції на одного мешканця міста склав 43,1 тис.грн.

У звітному періоді в порівнянні з минулим роком:

 • збільшено обсяги виробництва прокату кольорових металів у 2,3 рази, медичних препаратів на 27,2%, вина виноградного на 2,7%;
 • знижені обсяги виробництва вина ігристого на 16,8%, хліба та хлібобулочних виробів на 7%.

Інвестиційна діяльність

Обсяг капітальних інвестицій за 2017 рік в порівнянні з 2016 року збільшився у 2,1 рази і склав 239,7 млн.грн.

За  2017 рік  у м. Бахмуті введено в експлуатацію  –  1489 м² житла, що на 63,4% менше, ніж за 2016 рік (4064 м²).

Транспорт

Автомобільним транспортом підприємств та фізичних осіб - підприємців за 2017 рік перевезено 446 тис.т вантажів, що на 16,7% більше, ніж за 2016 рік (382,2 тис.т).

Перевезення пасажирів за 2017 рік збільшилось на 26,3% проти минулого року, а пасажирооборот зріс на 4,9%. 

Протягом 2017 року комунальним підприємством «Бахмутелектротранс»:

за рахунок коштів міського бюджету м. Бахмута (2,8 млн.грн.):

 • відновлено тролейбус (№ 160) після консервації на суму  2,3 млн.грн.;
 • виконано капітальний ремонт тролейбусу (№208) – 436,4 тис.грн.;
 • виготовлено квитки на пільговий проїзд для пільгової категорії громадян - 44,8 тис.грн.

за рахунок коштів підприємства (2,3 млн.грн.):

 • виконано капітальний ремонт тролейбусу (№153) на суму 172,6 тис.грн.;
 • проведено 11 середніх ремонтів тролейбусів – 1,4 млн.грн.;
 • придбано 108 одиниць пневмошин - 667,6 тис.грн.;
 • виконано реконструкцію системи освітлення території та виробничих приміщень депо - 73,6 тис.грн.

Енергозбереження та енергоефективність

За рахунок впровадження заходів з енергозбереження за 2017 рік зекономлено:

 • електроенергії - 0,6 млн.кВт*год;
 • газу – 1,311 млн.м³;
 • теплової енергії - 0,3 тис.Гкал.

В грошовому еквіваленті економія складає 2,5 млн.грн.

Енергоефективність є одним із першочергових пріоритетів для стабільності економіки та важливим  інструментом для сталого розвитку нашого міста та держави в цілому.

У Бахмуті в цьому напрямку ведеться інтенсивна робота. Особлива увага приділяється проведенню термомодернізації: на сьогодні в 16 з 71 будівлі бюджетної сфери проведена комплексна термомодернізація, ще 15 будівель планується утеплити найближчим часом. Впровадження сучасних енергозберігаючих заходів дозволило знизити споживання тепла закладами бюджетної сфери в середньому на 15%, при цьому температурний режим в приміщеннях зберігається на належному комфортному рівні.

Однією з основних складових комплексного енергозбереження є раціональне використання теплової енергії.

Ефективними теплозберігаючими заходами є установка індивідуальних теплових пунктів та приладів обліку. У 2017 році в багатоквартирних житлових будинках встановлено 173 теплових лічильника. Реалізовано проект по встановленню індивідуальних теплопунктів у 4 закладах освіти - школах  № 4, 5, 18 та дитячому садочку № 4 «Лелеченька».

Завдяки державній програмі «Теплі кредити» вдалося досягти перших вагомих результатів у напрямку впровадження енергозберігаючих заходів в житловій сфері. З початку 2017 програмою скористалися 164 мешканця  міста і 2 ОСББ («Ювілейна,77» та «Чайковського, 16»), отримавши кредити на суму 2,8 млн.грн. Приємно відзначити, що міська влада Бахмута спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією ще більше поліпшили умови кредитування, розробивши програму відшкодування відсоткової ставки по «теплим» кредитам.

У червні 2017 року Європейська комісія затвердила «План дій сталого енергетичного розвитку міста Бахмут до 2020 року», згідно якого міська рада виявила готовність скоротити на своїй території викиди СО2 не менше ніж на 21% до 2020 року шляхом реалізації проектів з енергоефективності та підвищення використання відновлювальних джерел енергії.

На шляху до енергоефективності дуже важлива міжнародна підтримка. Так, завдяки проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - III» у 2017 році були виконані заходи  з термомодернізації ОСББ «Річний» по вул. Горбатова, 89, ОСББ «Сибірцева, 188», ОСББ «Ювілейна, 28», ОСББ «Незалежності,65».

 В рамках роботи з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» у місті проведено енергоаудити 19 об’єктів та аудит розподільних мереж теплопостачального підприємства  ТОВ «Бахмут – Енергія», отримано грант на розробку проектно-кошторисної документації по термомодернізації ДНЗ № 52«Райдуга».

Окрім того, завдяки  проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» в Бахмуті з’явився  Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії, де учасники ОСББ можуть навчатися і ділиться досвідом у сфері ефективного використання енергоресурсів.

Важливою є співпраця Бахмутського міської ради з Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFCO щодо реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в установах освіти міста Бахмута Донецької області».

Тривають підготовчі роботи по підключенню всіх бюджетних установ Бахмута до автоматизованої системи енергомоніторингу «АСЕМ», завдяки якій місто отримає загальну картину споживання ресурсів, що дозволить своєчасно виявляти перевищення енергоспоживання, з'ясовувати причину й усувати проблему.

Місто працює над впровадженням нового механізму енергомодернізації бюджетних будівель - енергосервісу. Концепція енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ впроваджуються інвесторами, тобто енергосервісними компаніями (ЕСКО). Зазначений механізм дозволить без додаткових бюджетних витрат зменшити споживання енергоресурсів муніципальними установами.

 Амбітні плани з будівництва в Бахмуті сонячної електростанції має ТОВ «Бахмут - Енергія». Реалізація цього проекту дозволить виробляти електроенергію за зниженими «зеленим тарифами».

Варто відзначити, що за напрямом «енергоефективність» Бахмут зайняв лідируючу позицію в рейтингу незалежної оцінки результативності роботи органів місцевого самоврядування, проведеної координаторами громадського руху «Сильні громади».

Бахмутський міська рада і надалі працюватиме в напрямку енергозбереження, дотримуючись комплексного підходу для енергоефективного майбутнього нашого міста.

Бахмут завжди був квітучим і зеленим містом, щороку ми створюємо нові зелені куточки і 2017 рік - не виняток.

Так, в жовтні за підтримки Посольства Японії в Україні проведена кампанія «2500 сакур», в ході якої на центральній площі міста було висаджено 19 дерев сакури.

У листопаді в Бахмуті стартувала ще одна Всеукраїнська екологічна акція «Посади дерево миру», ініціатором якої є Українська греко-католицька церква. У висадці алеї взяли участь міністр екології та природних ресурсів України Остап Семарак і директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації Сергій Натрус. Разом з місцевими жителями Бахмута та представниками релігійних конфесій у сквері дружби було висаджено «Алею Миру». Ця акція не лише чергова ініціатива з озеленення міста, а й спосіб показати єдність нашої громади і всієї держави.

У 2017 році Бахмут став одним з 5 міст Донецької області в якому встановлено модульний екологічний пост автоматизованого контролю за атмосферним повітрям. Устаткування допомагатиме визначати кількість забруднюючих речовин в атмосфері, а отримані дані будуть використані при розробці заходів щодо поліпшення стану екології.

В цьому ж році виконана перша черга робіт за проектом «Реконструкція і озеленення набережної  р. Бахмутка  м. Бахмут», вартість робіт складає 13883,3 тис.грн. коштів обласного фонду ОНПС.

Доходи населення

Середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника за   ІV квартал 2017 року склала 6479,0 грн., що на 358,0 грн. більше ніж у ІІI кварталі 2017 року (6121 грн.). Розмір заробітної плати  у 2 рази перевищує законодавчо встановлений мінімальний рівень (3200,0 грн.).

Станом на 01 січня 2018 року заборгованість з виплати заробітної плати склала 798,6 тис.грн., що на 63,3% менше ніж на початок 2017 року  (2174,5 тис.грн.). Заборгованість мають 2 підприємства, з яких:

 • 1 активне - ПАТ «Завод по обробці кольорових металів»;
 • 1 неактивне - ДП «Експериментальний завод соляної промисловості».

Погашено в повному обсязі борги із заробітної плати на 3-х підприємствах (УВП «Зоря» УТОС, ТОВ «Укркольорметобробка», ПАТ Машинобудівний завод «Победа труда») на суму 764,0 тис.грн.

Знижено борг на ПАТ «Завод по обробці кольорових металів» на загальну суму 254,4 тис.грн.

Середньомісячний розмір пенсії  за 2017 рік склав 3019,89 грн., що на 673,47 грн. або 28,7% більше ніж у 2016 році (2346,42 грн.).

Протягом 2017 року Управлінням праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради були дотримані вимоги чинного  законодавства України щодо виплат всіх видів соціальних  допомог.

Здійснені виплати державної допомоги сім'ям з дітьми (5,4 тис. сімей), малозабезпеченим сім'ям (1,2 тис. сімей), інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (1,2 тис. осіб) на суму 90,6 млн.грн.

75 ветеранів війни та людей з інвалідністю були забезпечені санітарно-курортними путівками, 2 особи пройшли професійну реабілітацію, 52 особи з інвалідністю отримали інвалідні візки, також було видано 168 малих засобів реабілітації.  145 малозабезпечених пенсіонерів та осіб з інвалідністю отримали матеріальну допомогу з державного бюджету (93,6 тис.грн.).

749 осіб отримали адресну матеріальну допомогу (86,8 тис.грн.), в т.ч. проведені благодійні обіди для 112 осіб (8,6 тис.грн.).

За рахунок міського бюджету м. Бахмута громадянам пільгових категорій надано різних видів допомоги на суму 17,4 млн.грн.

У 2017 році виготовлена проектно-кошторисна документація та отримано експертний звіт з реконструкції будівель для створення соціального центру у форматі «Прозорий соціальний офіс» за рахунок  міського бюджету м. Бахмута на суму 818,9 тис.грн.

Станом на 01.01.2018 року у Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб зареєстровано 41243 особи.

2502 сім’ї  (5631 особа) отримали щомісячну адресну грошову допомогу для покриття витрат на проживання на суму 23,4 млн.грн. (за рахунок державного бюджету).

Протягом 2017 року в Артемівському міському центрі зайнятості, який обслуговує місто Бахмут та Бахмутський район, мали статус безробітного 3382 особи.

Станом на 01 січня 2018 року чисельність безробітних  склала 718 осіб, що на 19,1% менше ніж на 01 січня 2017 року (887 осіб).

Активними заходами сприяння зайнятості було охоплено 4113 осіб незайнятого населення, працевлаштовані 1862 особи, у тому числі:

 • на умовах компенсації роботодавцю фактичних витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 38 осіб;
 • за направленням служби зайнятості із здійсненням компенсації витрат роботодавця на оплату праці, прийнятих на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб – 8 осіб.

Житлово-комунальне господарство

За 2017 рік підприємствами житлово-комунального господарства із запланованих 112 заходів виконано 69 заходів (61,6%) на загальну суму 75,4 млн.грн., в тому числі за рахунок коштів:

 • державного бюджету – 0,5 млн.грн.;
 • міського бюджету – 63,0 млн.грн.;
 • підприємств – 11,9 млн.грн.

Протягом 2017 року з міського бюджету м. Бахмута виділено кошти на:

 • капітальний ремонт: покрівель 2 житлових будинків (вул. Миру, 28,  вул. Леваневського, 164),  посилення основних конструктивів (вул. Незалежності, 42, 87а, 37а, вул. Левченко,  2, вул. Горбатова, 79, бул. Металургів, 8), фасаду будинків (вул. Миру, 29, 31), 2 будинків (вул. Горбатова, 63, 79) – 4,0 млн.грн.;
 • капітальний ремонт покриття дворових та прибудинкових територій при 50-ти будинках – 7,7 млн.грн.;
 • капітальний ремонт 25 ліфтів 12 житлових будинків – 3,6 млн.грн.;
 • проведення експертного обстеження технічного стану 34 ліфтів - 46,9 тис.грн.;
 • коригування проектно-кошторисної документації для 6 проектів з реконструкції гуртожитків – 473,7 тис.грн.;
 • заміну 132 аншлагів – 49,9 тис.грн.;
 • по вул. Південна, 2а проведено реконструкцію нежитлової будівлі під гуртожиток, мереж електропостачання та автономну котельню – 7,4 млн.грн.;
 • проведення енергоаудиту 13 будинків – 214,6 тис.грн.;
 • встановлено 79 приладів обліку теплової енергії – 1,7 млн.грн.; 
 • поточний ремонт 24 доріг (5837,7 м2) – 2,8 млн.грн.;
 • капітальний ремонт 6 доріг (вул. Алебастрова, Зелена, Ватутіна, Сибірцева, пров.1-й Пушкінський, пров. 1-й  Кітаєвський)  та 2 внутри-квартальних доріг (від вул. Декабристів, 39 та від вул. Декабристів, 45)   - 21753 м2 – 11,2 млн.грн.;
 • капітальний ремонт  6 тротуарів  (4511 м2) (вул. Чайковського, Захисників України, Ковальська, Гаршина, Ювілейна, пров. 2-й Ломоносівський) – 2,2 млн.грн.;
 • роботи по облаштуванню пандусів - 50,0 тис.грн.;
 • для комунальних підприємств міста придбано 2 агрегати зварювальних, спеціалізована аварійна майстерня, машина для нанесення дорожньої розмітки та пристрій для нанесення світловідбивних кульок,  трактори FOTON, Білорус,  причеп тракторний, 7 одиниць навісного  обладнання, водяний пилосос для фонтанів,  машина для подрібнення гілок,  катафалк, 2 одиниці кущорізів, 2 бензопили, 3 мотокоси та генератор бензиновий – 5,0 млн.грн.;
 • утримання та поточний ремонт пам’ятників – 70,0 тис.грн.;
 • капітальний ремонт обеліску «Слави» – 175,0 тис.грн.;
 • утримання фонтанів – 80,0 тис.грн.;
 • замінені в’їзні знаки (стели) – 207,8 тис.грн.;
 • утримання вулично-дорожньої мережі (нанесено 18 км дорожньої розмітки, укладено 10 одиниць пристроїв  примусового зниження швидкості, відремонтовано 181 мп пішохідних переходів, нанесено розмітку на пішохідних переходах (2582,8 м2), зимове утримання доріг) – 2,5 млн.грн.;
 • капітальний ремонт  споруд  каскадів по вул. Лермонтова – 770,7 тис.грн.;
 • поточний ремонт та утримання дорожніх знаків та світлофорних об’єктів – 130,0 тис.грн.;
 • утримання зливової каналізації – 200,0 тис.грн.;  
 • утримання, обслуговування та ремонт мереж зовнішнього освітлення  м. Бахмут – 1,2 млн.грн.;
 • оплату послуг з зовнішнього освітлення міста – 3,8 млн.грн.;
 • придбання новорічної ілюмінації - 498,3 тис.грн.;
 • утримання об’єктів зеленого господарства (висаджено 286 одиниць дерев, 994 одиниці кущів, 1192 квітів, у т.ч. 512 троянд) – 1,8 млн.грн.;
 • видалення 48 аварійних дерев (проведено санітарне обрізання гілок та формування крон дерев)  – 188,6 тис.грн.;
 • поточне утримання кладовищ міста та захоронення 27 безпритульних осіб – 765,0 тис.грн.;
 • ліквідацію стихійних звалищ – 92,2 тис.грн.;
 • відновлення та утримання зупиночних пунктів – 266,0 тис.грн.;
 • санітарне очищення м. Бахмут – 46,6 тис.грн.;
 • поточне утримання парків, майданів, скверів – 1,1 млн.грн.

За рахунок коштів ДФРР (517,5 тис.грн.) та міського бюджету (57,5 тис.грн.) завершені роботи з капітального ремонту водопроводу по вул. Ціолковського.

  За рахунок коштів підприємств:

 • виконано поточні ремонти житлового фонду – 4,8 млн.грн.;
 • придбано 160 колодязних люків – 230,5  тис.грн.;
 • проведена заміна водопровідних мереж (5100 мп) – 1,7 млн.грн.;
 • придбано екскаватор - навантажувач  (1,6 млн.грн.), мойку високого  тиску (9,1 тис.грн.), помпу «Honda» (102,3 тис.грн.);
 • проведена заміна теплових мереж (1,7 км) – 1,3 млн.грн.;
 • встановлено 94 прилади обліку теплової енергії – 1,7 млн.грн.;
 • обладнано котельню №15 (вул. Василя Першина, 39) системою автоматизації та диспетчеризації – 121,1 тис.грн.;
 • виконано капітальний ремонт димової труби котельні №33 по  вул. Ювілейна - 169,8 тис.грн.;
 • обладнано котельню по вул. Оборони, 25 пожежною сигналізацією - 14,4 тис.грн.;
 • придбано снігоприбиральну машину - 11,8 тис.грн.;
 • придбано 30 контейнерів для твердих побутових відходів  –  161,0 тис.грн.

За 2017 рік по м. Бахмуту   було створено  10 ОСББ на базі 12 жилих будинків.

Станом на 01.01.2018 року по Бахмутській міській раді зареєстровано 143 ОСББ на базі 152 жилих будинків, у тому числі шляхом реорганізації житлово-будівельних кооперативів - 12. Всього на баланс ОСББ передано 43 будинки, що складає 28,3% від загальної кількості створених ОСББ,  загальною площею 129,54 тис. м2.

В рамках реалізації  Спільного Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку Організації об’єднаних Націй  (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - III» в партнерстві з Бахмутською міською радою протягом 2017 року було виконано капітальний ремонт (опереджувальні роботи, заміна вікон та дверей у під’їздах) житлових будинків по вул. Незалежності, 29, Горького, 45, Горбатова, 89 на суму 401,3 тис.грн. за рахунок коштів міського бюджету.

У розвиток соціальних сфер в рамках реалізації Програми направлено 69,3 млн.грн.

В  сфері освіти  за 2017 рік із запланованих 62 заходів виконано 32 заходи (51,6%) на  суму 31,8 млн.грн.,  в тому числі за рахунок коштів:

 • державного бюджету – 7,9 млн.грн.;
 • обласного бюджету – 2,8 млн.грн.;
 • міського бюджету – 20,6 млн.грн.;
 • інших джерел – 0,5 млн.грн.

Станом на 01.01.2018 року  мережа дошкільних навчальних закладів становить 20 установ, в яких функціонує 132 групи, виховується  2780 дітей дошкільного віку, у т.ч. 2 групи першокласників – 71 дитина. 

У 12 денних  загальноосвітніх навчальних закладах міста функціонує 240 класів, де навчаються  6374 учня, з середньою наповнюваністю – 26,6 учнів.  На базі вечірньої (змінної) школи загальну середню освіту здобувають 56 учнів, з них 6 навчаються при Державній установі «Бахмутська установа виконання покарань (№6)».

Всі школи забезпечені навчальними комп'ютерними комплексами. Комп'ютерна база загальноосвітніх навчальних закладів налічує 379 комп'ютерів.

2694 учня 1-4 класів та 294 учня пільгової категорії загальноосвітніх шкіл забезпечені одноразовим харчуванням.  Вартість харчування  склала по дітям пільгової категорії – 12 грн., по учням 1-4 класів – 6,0 грн. Також безоплатним 4-х разовим харчуванням забезпечені вихованці загальноосвітньої школи інтернату на суму 40 грн. на день. В середньому по дошкільним закладам вартість харчування складає – 20,0 грн.

92 дитини - сироти та  позбавлених батьківського піклування, отримали матеріальну допомогу на суму  248,4 тис.грн.

Для внутрішньо переміщених осіб створені всі умови для якісного навчання, виховання та розвитку: зарахування до закладів відбувається за спрощеною системою (у школах навчались 472 дитини даної категорії), надаються в повному обсязі освітні послуги всім категоріям дітей, здійснюється психологічний супровід, організована гуманітарна допомога.

Забезпечено рівний доступ до якісної освіти дітям, які знаходяться на тимчасово непідконтрольній території України. Так, в 10 загальноосвітніх навчальних закладах організовано навчання за екстернатною формою.  На  базі Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського відкрито класи з дистанційною формою навчання, протягом року навчалися 75 учнів, 5 екстернів, 8 учнів дистанційного класу успішно склали ЗНО  та отримали документ про освіту встановленого державного зразка.  

Станом на 01.01.2018 року в місті на базі 5 позашкільних закладів  функціонують 112 гуртків, які відвідує 2150 дітей.  Показник охоплення позашкільною освітою складає до 33,4% від загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл.

Протягом 2017 року за рахунок коштів міського бюджету:

 • виконано капітальний ремонт покрівлі та відмостки ДНЗ №18 «Росинка» - 734,1 тис.грн.;
 • виконано капітальний ремонт ДНЗ №58 «Ясочка» - 794,2 тис.грн. (7,1 млн.грн. профінансовано за рахунок державного бюджету);
 • проведено капітальний ремонт підлоги у їдальні ЗОШ № 5, розташованої у м.Бахмут, вул. Мариупільська, 2 – 452,8 тис.грн.;
 • виконані роботи з благоустрою території  ясла-садка №54 «Світлячок» - 500,0 тис.грн.;
 • виготовлено проектно-кошторисну та іншу документації на заплановані капітальні ремонти та реконструкції – 1,3 млн.грн.;
 • укріплено матеріально-технічну базу закладів освіти за рахунок участі у конкурсах місцевого розвитку та міні-проектів – 110,7 тис.грн.;
 • у навчально-виховні заклади придбано меблі, спортивний інвентар та обладнання, постільну білизну, вогнегасники – 2,1 млн.грн.;
 • у загальноосвітні навчальні заклади придбано шкільні дошки, світильники, устаткування, обладнання, посуд та інвентар для харчоблоків, енергозберігаючі лампи, підручники та посібники, подарунки для першокласників, м’який інвентар  – 5,2 млн.грн.;
 • забезпечено харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгової категорії у загальноосвітніх закладах освіти – 3,1 млн.грн.;
 • обладнані приміщення системами пожежної сигналізації –  9,2 тис.грн.;
 • придбано будівельні матеріали для проведення поточних ремонтів у закладах освіти – 200,0 тис.грн.;
 • виплачено матеріальну допомогу дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, у т.ч. на придбання одягу – 248,4 тис.грн.;
 • виплата одноразової стипендії дітям-переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та МАН всіх рівнів – 25,0 тис.грн.;
 • оздоровлено дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та дітей інших пільгових категорій у оздоровчому та пришкільних таборах – 99,7 тис.грн.;
 • закінчені роботи з термомодернізації ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, 18 – 105,2 тис.грн. (906,3 тис.грн. профінансовано за рахунок державного бюджету);
 • виконано капітальний ремонт покрівлі спортивної зали ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 – 632,1 тис.грн.;
 • впроваджено проект «Безпечна та розумна школа» на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського – 369,4 тис.грн. (464,8 тис.грн. – інші джерела);
 • проведено реконструкцію 7 спортивних майданчиків на території ЗОШ №2, 5, 9, 10, 11, 12, 24 – 2,7 млн.грн.;
 • проведено енергоаудит ДНЗ ясла-садка №36 «Теремок» - 18,3 тис.грн.

За рахунок коштів обласного бюджету було придбано меблі, обладнання, інвентар та устаткування у ДНЗ №49 «Кріпиш» - 2,8 млн.грн.

В сфері охорони здоров'я за 2017 рік із запланованих 28 заходів, виконано 26 заходів (92,9%) на загальну суму 22,1 млн.грн., в тому числі за  рахунок:

 • державного бюджету – 8,7 млн.грн.,
 • обласного бюджету – 2,5 млн.грн.;
 • міського бюджету – 9,5 млн.грн.,
 • інших джерел – 1,4 млн.грн.

Протягом 2017 року за рахунок коштів міського бюджету:

 • підвищено кваліфікацію 43 лікарям, 78 молодшим медичним спеціалістам, атестовано 43 лікаря, 78 молодших медичних спеціаліста – 146,7 тис.грн.;
 • на впровадження медичної інформаційної системи та супровід програмного забезпечення використано – 1,0 млн.грн.;
 • забезпечено навчанням 2 лікарів-інтернів у Донецькому національному медичному університеті (м. Лиман), після закінчення навчання у Запорізькому Державному медичному університеті – 49,4 тис.грн.;
 • обстежено 3999 осіб на ВІЛ-інфекцію на суму 113,4 тис.грн.;
 • забезпечено хворих на туберкульоз безкоштовним обстеженням (придбано 2390 контейнерів) – 10,0 тис.грн.;
 • придбано 21678 доз туберкуліну – 454,1 тис.грн.;
 • соціальну підтримку отримали 12 осіб хворих на туберкульоз –  5,4 тис.грн.;
 • придбано медичні препарати, засоби, інвентар – 921,6 тис.грн.;
 • видано 4440 пільгових рецептів на медичні препарати –987,4 тис.грн.;
 • 333 особи забезпечено зубопротезуванням – 699,9 тис.грн.;
 • 36 осіб отримали слухові апарати – 44,8 тис.грн.;
 • 330 ветеранів та осіб прирівняних категорій отримали стаціонарне лікування – 415,4 тис.грн. (вартість 1 ліжко-дня по медикаментам – 67,5 грн., по харчуванню – 57,2 грн.);
 • 4 хворих на хронічну ниркову недостатність отримали курс гемодіалізу (м. Краматорськ) – 436,8 тис.грн.;
 • поліклінічну допомогу отримали 890 вимушено переміщених осіб і 665 осіб отримали стаціонарне лікування – 1813,7 тис.грн.;
 • 3 дитини, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів та 37 дітей перших двох років життя з малозабезпечених сімей були забезпечені пільговим харчуванням – 113,6 тис.грн.;
 • надана кваліфікована медична допомога 3 немовлям в КМЗ «Дитяче територіальне медичне об'єднання» (м. Краматорськ) – 57,4 тис.грн.;
 • 122 вагітні та породіллі отримали лікування анемій, 13 жінок отримали допомогу при акушерських кровотечах – 25,9 тис.грн.;
 • проведено енергоаудит корпусу №3 КЗОЗ ««Бахмутська центральна районна лікарня» та приміщень КЗОЗ «Бахмутська стоматологічна поліклініка» - 49,4 тис.грн.;

для КЗОЗ «Бахмутська центральна районна лікарня»:

 • покращено матеріально-технічну базу (придбано 67 лікарняних ліжка, 8 шаф, 2 ширми, 9 стол-візків) - 333,0 тис.грн.;
 • для роботи апарату мембранного плазмоферезу у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії отримано плазмофільтри мембранні (60 од.) та комплекти магістралей (60 од.) на суму 65,0 тис.грн.  (за рахунок спонсорської допомоги 22,8 тис.грн.);
 • придбано кабінний флюорограф з цифровою обробкою зображення ФЦОЗ з цифровим рентгенівським приймачем вартістю 2,0 млн.грн. (міський бюджет – 1,0 млн.грн., ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас» - 1,0 млн.грн.);
 • 4 стерилізатори парові MOST бактеріологічного відділу клініко-діагностичної лабораторії на суму 514,0 тис.грн. та монітор RK 17” до рентгенівського цифрового комплекту КРДЦ-00-АЛЬФА на суму   44,0 тис.грн.;

для КЗОЗ «Бахмутська стоматологічна поліклініка» придбано:

 • дентальний рентген апарат вартістю 190,0 тис.грн.;
 • ендомотор стоматологічний в комплекті з апекс локатором –32,8 тис.грн.

За рахунок державного бюджету:

 • забезпечено лікуванням 135 хворих на опортуністичні захворювання – 684,6 тис.грн.;
 • придбано медичні препарати, засоби, інвентар – 1,5 млн.грн.;
 • 23 особи отримали лікування на вірусний гепатит С – 1,0 млн.грн.;
 • забезпечено відшкодування хворим на цукровий діабет вартості препаратів інсуліну (видано 874 рецепти) – 1,2 млн.грн.;
 • в рамках реалізації урядової програми «Доступні ліки» витрачено 1,4 млн.грн. для забезпечення лікарськими засобами хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та на бронхіальну астму (видано 26775 безкоштовних рецептів);
 • придбано  медичне обладнання для КЗОЗ «Бахмутська центральна районна лікарня» - 3,0 млн.грн.

В рамках пілотного проекту щодо впровадження електронного документообігу з обласного бюджету (2,5 млн.грн.) в установи охорони здоров'я (КЗОЗ «Бахмутська центральна районна лікарня»,  КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бахмутської міської ради», КЗОЗ «Бахмутська стоматологічна поліклініка») було передано комп’ютерне обладнання, ліцензії та програмний продукт - медична інформаційна система «EMCIMED».

За рахунок спонсорської допомоги у сумі 382,4 тис.грн. заклади охорони здоров’я міста отримали необхідні медичні препарати, інвентар та хворі на опортуністичні захворювання отримали лікування.

В сфері культури  за 2017 рік  із запланованих 39 заходів, виконано 27 заходів (69,2%) на суму 2,4 млн.грн.,  в тому числі за рахунок:

 • міського бюджету – 1,9 млн.грн.;
 • інших джерел – 0,5 млн.грн.

2017 року було проведено 1264 культурно-масових заходи, в яких прийняло участь понад  165 тисяч мешканців та гостей міста. На проведення  загальнокультурних заходів, свят, ярмарок, конкурсів з міського бюджету було направлено 261,9 тис.грн.

Протягом  року покращено матеріально-технічну базу закладів культури  (придбані сценічні костюми, оргтехніка, меблі, музичні інструменти, освітлювальна апаратура) на  суму 684,6 тис.грн. (у т.ч. за рахунок міського бюджету – 547,5 тис.грн., коштів підприємств – 43,7 тис.грн., інших джерел – 93,4 тис.грн.).

За звітний період установами культури надано послуг в обсязі   917,6 тис.грн.

В бібліотечні фонди отримано 22917 примірників книжкових видань на суму 285,1 тис.грн.

За рахунок міського бюджету:

 • виготовлено проектно-кошторисну документацію та експертизу для капітального ремонту міської бібліотеки для дітей та поточного ремонту «Скейт-парку» – 243,3 тис.грн.;
 • проведено технічне обстеження міжповерхового перекриття  будівлі  Школи мистецтв міста Бахмута – 10,0 тис.грн.;
 • бібліотеки міста забезпечено періодичними виданнями – 73,6 тис.грн.;
 • проведено освідотство атракціонів КП «Бахмутський парк культури та відпочинку» - 54,2 тис.грн.;
 • проведено капітальне будівництво мотузкового парку – 349,0 тис.грн.;
 • придбано 25 лавок для КП «Бахмутський парк культури та відпочинку» - 38,4 тис.грн.;
 • надано стипендії обдарованим дітям – 85,3 тис.грн.;
 • реалізація гранту «Бібліомайданчик Open Air»  - 23,6 тис.грн. (Благодійна організація «Благодійний Фонд «CANactions» та регіональний фонд Western NIS Enterprise Fund - 80,9 тис.грн.).

В сфері фізичної культури і спорту за 2017 рік із запланованих 17 заходів,  виконано 13 заходів (76,5%) на суму 13,0 млн.грн.,  в тому числі за рахунок:

 • міського бюджету – 7,9 млн.грн.;
 • інших джерел – 5,1 млн.грн.

Проведено  889 спортивних заходів та змагань, в яких взяло участь понад 40 тисяч мешканців і гостей міста.

На проведення спортивно-масових заходів витрачено 1,6 млн.грн. (у т.ч. за рахунок міського бюджету – 99,8 тис.грн., інших джерел – 1,5 млн.грн.).

За рахунок міського бюджету:

 • надано стипендії та винагороди спортсменам – 206,6 тис.грн.;
 • забезпечено функціонування та утримання Комунального позашкільного навчального закладу спортивного профілю «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Бахмутської міської ради», Комунального позашкільного навчального закладу спортивного профілю «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 Бахмутської міської ради»,   Комунального закладу спортивно-оздоровчого профілю «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Комунального закладу спортивно-оздоровчого профілю «Стадіон «Металург» - 6,9 млн.грн.

За рахунок спонсорських коштів:

 • проведено поточний ремонт спортивних майданчиків, Комунального закладу спортивно-оздоровчого профілю «Стадіон «Металург», двоповерхової будівлі по вул. Ціолковського, 6 – 207,8 тис.грн.;
 • оновлено спортивний інвентар та обладнання – 653,7 тис.грн.;
 • надана фінансова підтримка на утримання комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл №1, №2, Комунального закладу спортивно-оздоровчого профілю «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Комунального закладу спортивно-оздоровчого профілю «Стадіон «Металург» - 2,7 млн.грн.

Розвиток малого підприємництва

В  рамках стимулювання самозайнятості  населення  Артемівським міським  центром зайнятості  протягом  2017  року було проведено 46 консультативних заходів (індивідуальних та групових) з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

2 безробітних громадянина  (учасники АТО)  пройшли  навчання  основам підприємницької  діяльності  в державного навчальному закладі  «Донецький  центр  професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» (м. Краматорськ) та отримали одноразову виплату допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності на загальну суму 80,6 тис.грн.

В рамках підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва в м. Бахмуті та популяризації програми «Український Донецький куркуль» Бахмутської міської радою була запланована фінансова підтримка проектів на суму 1,0 млн.грн.

За період проведення програми по Бахмутській міській раді було обрано 5 переможців, а саме:

 • ФОП Петриченко  Г.О. - проект «Виробництво одягу для дітей та дорослих  та реалізація його через мережу Інтернет»;
 • ФОП Щекодін О.С. - проект «ЕнергоАдит твоєї оселі»;
 • ТОВ «ІТ ТЕХНОПРОМ» - проект «Сервісний центр з надання послуг: комплексне комп’ютерне обслуговування»;
 • ТОВ «СМАРАГДОВИЙ САД» - проект  «Виробництво суниці садової  з застосуванням органіки»;
 • ТОВ «ТЄК ІНЖИНІРИНГ» - проект  «Організація підрозділу 3D друку будівельних конструкцій на базі підприємства».

Загальна сума співфінансування (кошти міського бюджету м. Бахмута) проектів склала 708,0 тис.грн

Протягом 2017 року державним реєстратором було зареєстровано 48 юридичних осіб та 424 фізичні особи-підприємця (що на 77 осіб більше, ніж за 2016 рік). Ліквідовано 13 юридичних осіб та 520 фізичних осіб-підприємців.

Протягом року за отриманням консультацій до Центру надання адміністративних послуг Бахмутської міської ради звернулось 21913 суб’єктів, що в 1,7 рази більше ніж за 2016 рік. Консультації надаються не лише при особистому звернені громадян, а й за допомогою телефонної  «гарячої лінії». Так, за 2017 рік до Центру звернулось  3011 осіб.

Протягом звітного періоду зареєстровано 14857 звернень. Найбільша кількість звернень у сфері реєстрації місця проживання – 6667 (44,9%), у сфері реєстрації бізнесу – 2811 (18,9%), послуги Держгеокадастру – 2097 (14,1%), у сфері реєстрації нерухомого майна – 1667 (11,2%) .

Торговельна діяльність

Обсяг роздрібного товарообороту  підприємств торгівлі та ресторанного господарства за 9 місяців 2017 року склав  648,6 млн.грн., це на 12,2% менше, ніж за 9 місяців 2016 року (739,0 млн.грн.).

Підприємства міста, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, забезпечили  5,8% обласного обсягу роздрібного товарообороту.

Обсяг роздрібного продажу  у розрахунку на одну особу населення склав  8572 грн. (за 9 місяців 2017 року).

За 2017 рік введено в дію 26 об'єктів торгівлі, серед яких: 3 - продовольчі магазини, 4 - непродовольчі магазини, 3 об’єкти оптової торгівлі,  1 кіоск, 4 закусочних, 1 кафетерій,  4 кіоски ресторанного господарства, 2 перукарні, 1 сервісний центр з ремонту комп’ютерної техніки, 1 майстерню з ремонту взуття, 1 майстерню з виготовлення ключів, 1 майстерню з ремонту одягу.

Крім того, відкрито з числа  тимчасово закритих об’єктів (після заміни суб’єктів господарювання) 23 об’єкти:

 • 20 магазинів (6 - продовольчих,  14 - непродовольчих);
 • 1 закусочну та 1 закусочну-бістро;
 • 1 кіоск ресторанного господарства на 1 робоче місце.

Разом з відкриттям торгових точок було закрито з причини нерентабельності  57 об’єктів, серед яких: 22 магазини (5 – продовольчих, 17 – непродовольчих), 3 об’єкти оптової торгівлі, 1 кафе, 2 їдальні при середніх учбових закладах, 2 закусочні, 1 кафетерій, 2 кіоски, 1 майстерню з ремонту складно-побутової техніки, 1 об’єкт з надання послуг манікюру і педикюру, 1 майстерню з ремонту взуття, 2 майстерні з виготовлення та ремонту меблів, 2 майстерні з ремонту автомобілів, 8 майстерень з ремонту радіо-телевізійної апаратури, 1 майстерню з пошиття та ремонту одягу, 1 перукарню, 1 салон краси, 1 об’єкт з надання ритуальних послуг, 4 об’єкти з надання послуг копіювання, 1 об’єкт з надання послуг пакування подарунків.

З метою насичення споживчого ринку товарами високої якості і популяризації товарів вітчизняного товаровиробника проведено 16 виставок - продажів продукції підприємств – виробників та 25 ярмарок.

Демографічна ситуація

Чисельність наявного населення на 1 січня 2018 року склала  75,5 тис. осіб. З початку року вона зменшилась на 933 особи, при наявності природного скорочення на 779 осіб.

За 2017 рік:

 • померло 1247 осіб, що на 29,8%  менше ніж за 2016 рік (1776);
 • народжено 468 дітей, що на 33% менше ніж за 2016 рік (698).

Програмою економічного і соціального розвитку міста Бахмута на 2017 рік із запланованих 537 заходів, виконано 349 заходів (65%) на загальну суму 545,1 млн.грн. в тому числі за рахунок коштів:

 • державного бюджету – 333,4 млн.грн. (61,2%),
 • обласного бюджету – 10,5 млн.грн. (1,9%),
 • міського бюджету – 166,9 млн.грн. (30,6%),
 • коштів підприємств  - 23,1 млн.грн. (4,2%), 
 • інших джерел  - 11,2 млн.грн. (2,1%).

Пошук

Анонс

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально